Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avni Özgürel ''HDP'nin oyu yüzde 7'ye iner''

Gazeteci - yazar Avni Özgürel, olası bir erken seçimde HDP'nin alacağı oy oranı ile ilgili çarpıcı tahminlerde bulundu. A Haber'de Medya Dünyası'na katılan Özgürel, "Seçim olursa HDP'nin oyu gerçek oranına; yani yüzde 7 ila 8'e iner" dedi.

''HDP'NİN OYU YÜZDE 7'YE İNER''
'Yüzde 13 buçuk oyun esas sebebi, çok iyi siyaset yaptığından, Türkiye'ye karşı çok ciddi vaatler olduğundan dolayı değil, AK Parti'yle ve Tayyip Erdoğan ile mücadele etme çizgisinde olan muhalif kitleler açısından CHP'nin toparlayamadığı oyları HDP'ye yönlendirmekte birileri fayda gördüğü için, bu böyle başka bir sebep değil.
O havuz eğer yeni bir seçim olursa tekrar tersine dönebilir, boşalabilir yani. Hiç şüphesiz eğer bir erken seçim söz konusu olursa, bir tekrar seçim söz konusu olursa, hele hele barajı düşürüp de seçime gidilirse gerçek oy oranına; yani yüzde 7-8-9 o aradadır. O oranda bir oy çizgisine gelir HDP. Yani o bakımdan bir şeylerin biz; köpüksüz olunca kahveyi sevmiyoruz, ama kahve dediğiniz köpükten ibaret değil. Bazen siyasette de oylar köpürüverir. Böyle köpüğe bakarsanız çok fazlaymış gibi görürsünüz ama gerçek onun altında.''
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Avni Özgürel ''HDP'nin oyu yüzde 7'ye iner''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN