Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avni Özgürel ''Türkiye bu şiddet dalgasına teslim olmamalı''

Gazeteci - yazar Avni Özgürel, A Haber'de katıldığı Medya Dünyası'nda, İstanbul’da düzenlenen terör saldırılarını değerlendirdi. Eylemlerin Türkiye’nin istikrarını bozmaya yönelik olduğunu belirten Özgürel, "Türkiye bu şiddet dalgasına teslim olmamalı. Basının da bu yönde tavır takınması son derece önemli" dedi.

''TÜRKİYE BU ŞİDDET DALGASINA TESLİM OLMAMALI''
Terörün birincil amacı insanlarda dehşet duygusu uyandırmak, ürküntü uyandırmak zaten bu manada bakıyoruz hem içerde bu amaca yaklaşılıyor, hem de Avrupa basınına dünya basınına veya kamu oyununa Türkiye'nin bir terör dalgası şiddet dalgasının içerisinde kavrulmakta olduğu. Ben bugün sabahleyin yabancı televizyonlara da baktım hepsinde bu saldırı vardı. Amerikan Konsolosluğu'na saldırı, en azından saldırganlardan birisi yaralı olsa da yakalandı.Hiç değilse adresi ne olduğu kim olduğu buradan ortaya çıkar diye düşünüyorum.Bu belkide Türkiye'nin Amerika ile yaptığı anlaşma,Amerika'nın Türkiye'nin PKK ile mücadelesine verdiği destek. Bütün bunların arkasında farklı siyasi sebepler kendilerince farklı sebepler yatabilir, ben Türkiye'nin böylesi bir şiddet dalgasına teslim olmaması gerektiğine inanıyorum.
Burada da tabii ki basınımıza çok önemli görevler düşüyor o anlamda halka bu telkini sürekli olarak buna teslim olmamak gerektiğine ilişkin, buna karşı dik durmak gerektiğine ilişkin tavır sergilemek lazım. Tabi öbür taraftan Türkiye bir koalisyon arayışı, daha doğrusu bir hükümet arayışı içinde. Bugün ne olur ne biter bilemeyiz ama bu tür eylemler öylesi bir istikrar tablosunun sarsıntıya uğramış olmasından veya tereddüt içerisinde değerlendirilmesinden de yararlandığı gayet açık.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Avni Özgürel ''Türkiye bu şiddet dalgasına teslim olmamalı''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN