Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Işık ''Mücadele terör örgütü diz çökene kadar devam edecek''

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Konya’da AK Parti İl Başkanlığı 46. İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Bakan Işık, teröre karşı taviz vermeden mücadele edileceğini söyledi.

Konevi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski bakanı Lütfi Elvan, AK Parti milletvekilleri, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, ilçe belediye başkanları, il gençlik ve kadın kolları ve çok sayıda partili katıldı.
Toplantıda konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, gelecek seçimlerde en iyi şekilde çalışacaklarını söyledi.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise 46. AK Parti İl Danışma Meclisi'nin hayırlı olmasını diledi.
"ÖYLE GÖZÜKÜYOR Kİ BU TOPRAKLARIN VATAN OLARAK KALMASI İÇİN ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE ŞEHİTLER VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, toplantıda yaptığı konuşmada, gelen şehit haberlerine değinerek, "Bugün Konya'da bir şehidimiz var. Yine Şanlıurfa'dan 2 şehit haberi daha geldi. Her şehit haberi içimize ayrı bir acı düşürüyor. Her şehit haberi bizim yüreklerimizi biraz daha dağlıyor. Ama şunu da biliyoruz ki üzerinde bulunduğumuz topraklar bize vatan olması için bundan önce çok şehitler verdik. Öyle gözüküyor ki bu toprakların vatan olarak kalması için önümüzdeki süreçte de bu şehitleri vermeye devam edeceğiz. Rabbim tüm şehitlerimize rahmet eylesin" dedi.
"TERÖRLE MÜCADELE TAVİZ VERİLMEDEN SÜRDÜRÜLECEK TA Kİ TERÖR ÖRGÜTÜ DİZ ÇÖKENE KADAR"
7 Haziran seçimleri sonrası oluşan tabloyu birilerinin özellikle hükümet zaafı olarak algıladığını ifade eden Bakan Işık, "Hele hele böyle tek parti hükümeti kurulamadığı dönemde şuanda görev başında olan hükümetin terörle mücadele edemeyeceğini düşünerek terörü azdırarak devlete, hükümete diz çöktürmek istediler ve yanlış hesap yaptılar. Ama yanlış hesap Kandil'den döndü. Şimdi savaşı Tayyip Erdoğan başlattı diyorlar. Direk Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef göstererek. Allah'tan korkmaz kuldan utanmazlar… Türkiye Cumhuriyeti gibi bir ülke kendi kamu düzenini sağlamak için görev yapan iki polisini yatakta haince şehit eden terör örgütüne karşı sessiz mi kalacaktı? Aman ha çözüm süreci var bunu yutalım mı diyecekti? Türkiye Cumhuriyeti'nin operasyon kabiliyetini çok hafife aldılar. Onlar zannettiler ki 90'lı yıllardaki gibi bazı batılı ülkelerin 'Benim silahımla operasyon yapamazsın', 'Aman ha benim mühimmatımı kullanamazsın' şunu yapamazsın, bunu yapamazsın diyerek Türkiye Cumhuriyeti'nin elini tutacaklar. Son saldırıda kendi milli imkanlarımızla geliştirdiğimiz silah ve mühimmatı kullandık. Göktürk2 ile Kandil'de ne yapılıyor her gün izledik. İnsansız hava araçlarımızla günlük istihbaratımızı yaptık. PKK'nın Türkiye'nin bilmediğini zannettiği tüm hedefleri imha ettik. Türkiye ile bilek güreşi yapılamayacağını gördüler. Kimi Kandil'e, kimi Suriye'nin içlerine kaçtı, kimi de kaçacak delik arıyor. Bu terörle mücadele taviz verilmeden sürdürülecek ta ki terör örgütü diz çökene kadar" diye konuştu.
"HDP'NİN DEMEK Kİ ARKASINDA TERÖRİSTLERİN MENFEZLERİN ALTINA KOYDUKLARI EL YAPIMI BOMBALAR VARMIŞ"
"HDP, 7 Haziran seçimlerinde aldığı oyu milletin barışa verdiği destek değil de sanki teröre verdiği destek gibi algıladı" diyen Fikri Işık, "Yanlış hesap yaptılar. Bizim arkamızda YPG var, şu var, bu var… Demek ki arkalarında YPG varmış. Demek ki arkalarında teröristlerin menfezlerin altına koydukları el yapımı bombalar varmış. Ona mı güveniyordunuz? Türkiye Cumhuriyeti'nde siyaset yapan hiçbir siyasetçi ve hiçbir kurum arkasını şiddete ve teröre dayayamaz. Seçim kararı alındıktan sonra 'Biz barış istiyoruz, Erdoğan savaş istiyor' diyorlar. Adam Allah'tan korkar. Kimin barış istediği, kimin kendi siyasi geleceğini riske atarak çözüm süreci başlattığını bilmiyor mu? Bizim aklımızla dalga mı geçiyorsunuz? Barış isteyen, amasız, şartsız, şurtsuz PKK'ya silah bıraktırır. Madem siz barışı getirecektiniz o zaman PKK'ya silah bırak çağrısını cesurca yapacaktınız. Verilen ayardan sonra ama ben öyle demedim, böyle demek istedim diye çark etmeyeceksiniz. Kandil'in hangi ülkeler tarafından kullanıldığını biz biliyoruz.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Işık ''Mücadele terör örgütü diz çökene kadar devam edecek''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN