Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan topçu ''Böyle bir provokasyonun sanıyorum ki başkalarına faydası vardır”

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Gazeteci Ahmet Hakan’a yönelik saldırıya ilişkin, “Türkiye’ye bu tür fotoğraflar yakışmıyor. Yapılan bu iş kimin faydasınadır ona bakmak lazım. Burada Türkiye’nin faydası yoktur. Devletin faydası yoktur, milletin faydası yoktur. Seçim arefesinde böyle bir provokasyonun sanıyorum ki başkalarına faydası vardır” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Ankara Üniversitesi ve Medikal Turizm Derneğince düzenlenen 3'üncü Uluslararası Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresi'ne katılmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Gazeteci Ahmet Hakan'a yapılan saldırıyla ilgili soruya Bakan Topçu, "Türkiye'ye bu tür fotoğraflar yakışmıyor. Türkiye bir hukuk devletidir. Türkiye neticede demokrasi, vicdan hürriyetinin geçerli olduğu bir ülkedir. İlgililer bunun arkasına önüne iyi bakmalı. Arkasında önünde ne vardır, neler vardır seçime giden şu noktada niye böyle bir şey yaptılar ve bu kimin faydasınadır. Yapılan bu iş kimin faydasınadır ona bakmak lazım. Burada Türkiye'nin faydası yoktur. Devletin faydası yoktur, milletin faydası yoktur. Seçim arefesinde böyle bir provokasyonu sanıyorum ki başkalarına faydası vardır. Türkiye'yi karıştırmak isteyenler, Türkiye'nin demokrasisine gölge düşürmek isteyenlerin faydası olabilir. Türkiye'nin seçimlerini engellemek isteyenlerin böyle bir faydası olabilir" diye konuştu.
"GEÇMİŞ OLSUN DİLİYORUM. BU HADİSEYİ KINIYORUM"
Doğu'da ve Güneydoğu'da iki tane şehit olduğunu ve bunun kahpece bir saldırı olduğunu ifade eden Topçu, konuşmasına şöyle devam etti:
"Bir basın mensubuna saldırıda bulunuluyor. Bir taraftan birileri çıkıyor. Tam T20 zamanında peşine G20 yapacağız hamam mermerleri kullanılmış diyor. Bunlara topyekun bakıp kimlerin bu işte faydası var onun üzerinde durmalıyız. Ben çok geçmiş olsun diliyorum. Bu hadiseyi kınıyorum. Eminim ki emniyetimiz bu işin arkasını mutlaka çıkartacaktır. Bu tezgahın kimin tarafından yapıldığını mutlaka çıkartacaktır. Böyle bir şey milletimizin faydasına değildir. Tam bir tezgah, tam bir komplo ve Türkiye'nin demokrasisine, barışına, huzuruna gölge düşürmek isteyenlerin, Türkiye'nin dışarıda karalamak isteyenlerin yapmış olduğu bir tezgah olduğu ayan beyan belli. Bu planının arkasında birileri olduğu açık ve seçiktir. Türkiye'ye karşı çok yönlü bir savaş uyguluyorlar. Herkes sözünü özgürce söyleyebilmeli. Şiddete dökülmeyen her sözü biz dinleyebilmeliyiz, tahammül gösterebilmeliyiz. Türkiye zaten bu olgunlukta."
"BU RESTORASYON, BU TADİLAT, BU ONARIM BİRİLERİNİN ELİNE KAZMA KÜREK ALINARAK YAPILMIYOR"
Aspendos ile ilgili tartışmalara ilişkin ise Bakan Topçu, "Bir takım unvanlar taşıyanlar bilgi sahibi olmadan fikir beyan ediyorlar. İnsafsızca her şeyin üzerinde belden aşağı siyaset yapıyorlar. Bu bir kere doğru değil. Bu restorasyon bu tadilat bu onarım birilerinin eline kazma kürek alınarak yapılmıyor. Uluslar arası kabulü olan bu tip eserlerin onarımında ve tadilatında dünyada hangi yol ve yöntemler geçerliyse o yol ve yöntemlerin tamamı buralar için uygulanıyor. Buraya konulan bir tane çakıl taş bile laboratuvar deneylerinden geçiliyor, analiz yapılıyor. Bunu bu sözleri söyleyen bunun üzerinden siyaset yapanların kendi iklimlerindeki insanlar yapıyor bu analizleri bu çalışmaları. Sırf kaba siyaset yapacağım diye siyasi ahlaka etiğe uymayan bir konu üzerinde biz ne zaman vazgeçeceğiz. Şimdi siyasetin alanına gire gire karışa karışa kültür varlıkları mı karıştı, bunun üzerinden mi siyaset yapmak kaldı? Siyaseti keşke daha yapıcı daha pozitif bir dille yapabilsek ve siyasette etik ve ahlak koyabilsek" değerlendirmesinde bulundu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan topçu ''Böyle bir provokasyonun sanıyorum ki başkalarına faydası vardır”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN