Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Zeybekçi ''Düşürülen İHA'daki görüntüler incelenecek''

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Suriye’de düşürülen İnsansız Hava Aracı’nın ajanlık faaliyeti için kullanıldığını, araçtaki görüntülerin inceleneceğini söyledi. Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu ise ‘’1 Kasım seçimlerine şöyle bakmalısınız. Etiler’de Tarabya’da viski bardağı ile oy verenle, Hakkari’de Şırnak’ta vatandaşımızın kafasına silah dayayanların olduğu yerde sandıktan çıkan oylar aynı. Buna iyi bakın ve iyi düşünün’’dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Denizli Teleferik'in açılışına Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu katıldı. Törene ayrıca Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 38 milyon TL'ye malolan teleferiği inceleyen iki bakana vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.
'TERÖRÜN BAŞI VERECEĞİNİZ DESTEKLE EZİLECEK'
Törende konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, tesisin Denizli'ye ve turizme hayırlı olmasını diledi. Kendisinin hükümetin bağımsız bakanı olduğunu belirten Bakan Topçu, buna rağmen ülkenin bütünlüğü konusunda dev atımlar atıldığını söyledi. Topçu, '' Hükümet olarak her alanda hizmet edeceğiz. Bunun yanı sıra bölücü terörün beli kırıldı. Kafası ile gövdesi birbirinden ayrıldı. İnşallah sizin siyasi istikrara vereceğiniz destekle bu ayrılan kafa da kuyruk da ayrı ayrı ezilecektir. Biz Anadolu kilimi gibiyiz. Ben Kürd'üm, Ben Türkmen'im, Ben Alevi'yim, Sünni'yi dememeliyiz. Kendimizi nasıl ifade ediyorsak edelim. Ancak bir araya gelip Büyük Türkiye'yiz diyelim''dedi.
'BİZİM KIZIL ELMAMIZ TÜRK İSLAM BİRLİĞİ'DİR'
Türkiye'nin Kızıl Elma'sının Avrupa Birliği olmadığını ifade eden Topçu şunları söyledi: ''Bizim Avrupa Birliği'ne çok katkımız olur. Coğrafi ve insan potansiyelimizle katkımız olur. Biz Dünya barışına ciddi katkıda bulunuruz. Ancak Avrupa şunu bilmelidir. Hiçbirimizin kızıl elması AB değil. Bizim milletçe tel bir kızıl elmamız var. Adriyatik'ten Çin seddine dilde, fikirde, işte bir olmuş kaynaşmış büyük Türk İslam Birliği bizim kızıl elmamızdır. Bu bizim hakkımızdır. Bu olduğu zaman dünya istikrara kavuşur. Herkes şunu bilsin. Avrupa'nın da Asya'nın da Ortadoğu'nun da barışının adresi al yıldızlı bayraktır.''
'ETİLER'DE VİSKİ İÇEREK OY VERENLERLE HAKKARİ'DEKİ OYLAR AYNI ÇIKIYOR'
Topçu sözlerini şöyle tamamladı: '' 1 Kasım seçimlerine şöyle bakmalısınız. Etiler'de Tarabya'da viski bardağı ile oy verenle, Hakkari'de Şırnak'ta vatandaşımızın kafasına silah dayayanların olduğu yerde sandıktan çıkan oylar aynı. Buna iyi bakın ve iyi düşünün. İhanete çanak tutanlar içiyle dışıyla bir araya geliyorsa vatanseverler de bir araya gelmelidir.''
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de törende soruları yanıtladı. İşçilere verilecek asgari ücretin bin 300 TL olacağını ifade eden Zeybekci, ''Bütçe açığı ve cari açıkta çok iyi noktalara geldik. Emeklilere yıllık bin 200 TL vereceğiz.Biz asgari ücret olarak bin 300 TL vereceğimizi söyledik. Ekonomimizin yapısal dengelerini bozmadan, özel sektörü de mağdur etmeden bu ücretler verilecek. Tüm ekonomik tedbirleri aldık. Başkaları gibi bunu tabansız, hazırlık olmadan hamasetle bu vaatlerde bulunmadık. Millet neye inanacağını iyi bilir''dedi.
'DÜŞÜRÜLEN İNSANSIZ HAVA ARACI AJANLIK İÇİN KULLANILIYORDU'
Suriye sınırında düşürülen İnsansız Hava Aracı ile ilgili de konuşan Zeybekci şunları söyledi: ''Bu düşürülen İHA'nın üstünde tabi ki hangi ülkenin olduğu yazmıyor. Ajanlık niyetiyle sınırlarda uçurulduğunu biliyoruz.Bizim kendi ülkemin milli İHA'larımız uçuyor. Bunun içindir ki birlik ve beraberliğimize kast edenler var. Ancak biz bir çakıl taşına kast eden hainlerin tepesine askerimiz polisimiz anında çöküyor.Onlara bu dünyaya dar edeceğiz. Düşürülen araçtaki görüntüler incelenecek. Biz de çıkan sonucu göreceğiz.''
İki bakan daha sonra teleferiğe bindi. Teleferikle bin 400 metre yükseğe çıkan bakanlar burada da bir süre gezinti yaptı.
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Zeybekçi ''Düşürülen İHA'daki görüntüler incelenecek''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN