Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Zeybekçi ''O namertler, namussuzlar, alçaklar ölümden korkar''

İzmir’de bulunan Ege Serbest Bölge Camisi’nin temelini atan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, törende birlik ve beraberlik mesajları verdi. Zeybekçi ülkede kaos ortamı oluşturmaya çalışan hainlere de “Gerekirse bu millet, bu topraklar, bu vatan, bu bayrak için milyonlarca şehit vermekten zerre tereddüt etmez” diye gözdağı verirken, bölücü terör örgütü üyeleri ve yandaşları için de “Bu namertler, namussuzlar, alçaklar ölümden korkarlar” ifadelerini kullandı.

Ege Serbest Bölge'nin genişleme ve süre uzatımı protokolünü imzalamak üzere İzmir'e gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ege Serbest Bölge Camisi'nin temel atma törenine katıldı. Okunan Kur'an tilavetinin ardından düzenlenen törende konuşan Bakan Zeybekçi, birlik ve beraberlik mesajları verirken, ülkede kaos ortamı oluşturmak isteyenlere ise sert mesajlar verdi.
"ŞEHİT ANASI 'DİK DURUN' DEDİ"
Ülke olarak önemli günlerden geçtiğimizi ifade eden Zeybekçi, "Bu önemli günlerde son 1 ay içinde 6 şehit cenazesine katıldım. Dün akşam Burdur'daydım. Gece şehidimizin eşi ve anası bize, 'Bu ülke için, millet, vatan, bayrak için dik durun' dedi. Anası, 'Başbakanıma Cumhurbaşkanıma selam söyle, dik dursunlar. Vatan sağolsun' dedi. Milyonlarca şehitle bu bayrak gururla dalgalanıyor. O milyonlarca şehitle bu topraklar vatan oldu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Osmanlı'nın küllerinden doğdu" diye konuştu.
"SUSKUNLUĞUMUZ ACİZLİĞİMİZDEN DEĞİL"
Türkiye'nin her ekonomik kalkınma hamlesinde, hain bir el tarafından durdurulmaya çalışıldığını anlatan Zeybekçi, "Hain bir el, bu ülke ne zaman harekete geçse, muasır medeniyet seviyesi dediğimiz bırakın namerde, merde bile muhtaç olamayacağı o muhteşem seviyeye doğru güzel bir yürüyüşe çıktı bu musibetler bu milletin başına bela edilmeye çalışıldı. Suskunluğumuz acizliğimizden değildir. Bu millet asla ve asla diz çökmedi, bir kere bile 'aman' demedi. Aç kaldı, üç günde bir bulgur çorbasıyla kaldı, Kur'an elinde Çanakkale'de bir an bile tereddüt etmeden şehadete yürüdü" dedi.
"O NAMERTLER, NAMUSSUZLAR, ALÇAKLAR ÖLÜMDEN KORKAR"
"Gönlümüz istiyor ki bir daha Türkiye'de analar ağlamasın, bir daha şehit cenazeleri gelmesin" diyen Bakan Zeybekçi, "Şunu da unutmayalım; milyonlarca şehitle bu topraklar vatan oldu, bu bayrak rengini aldı. Gerekirse bu millet, bu topraklar, bu vatan, bu bayrak için milyonlarca şehit vermekten zerre tereddüt etmez. Biz bu vatan için, din için, namus için, bayrak için Hak vaki olursa, o yolda ölürsek 'biz şehit oluruz' diyoruz da bu namertler, namussuzlar, alçaklar ölümden korkarlar. Çünkü onlar öldüklerinde ne olacaklarını gayet iyi biliyorlar, cehennem çukurlarının en dibine gideceklerini biliyorlar" ifadelerini kullandı.
Temelini attıkları Ege Serbest Bölge Camisi'nin birlik ve beraberlik vesilesi olmasını temenni eden Zeybekçi, protokol üyeleriyle birlikte dualar eşliğinde çimento makinesinin düğmesine basarak temel için ilk harcı attı. Toplamda 4 bin 190 metrekare alanda inşa edilecek olan ve Selçuklu mimarisinin izlerini taşıyan camide aynı anda bin kişi ibadet edebilecek.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Zeybekçi ''O namertler, namussuzlar, alçaklar ölümden korkar''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN