Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Davutoğlu, 3'üncü Köprü işçileri ile iftarda buluştu

Yavuz Sultan Selim Köprüsü işçileri ile iftarda bir araya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Tarih boyu iki kez geçilen İstanbul Boğazı bizim dönemimizde 4 kez daha geçilmiş olacak. Türkiye’de ne yaşanırsa yaşansın hiçbir yatırım yarım kalmayacak” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu yapımı devam eden Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinde köprü yapımında çalışan işçi ve mühendislerle ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Köprünün yerleştirilen tabiyeleri üzerine gerçekleştirilen iftar yemeğine Başbakan Davutoğlu'nun yanı sıra eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, eski İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de hazır bulundu.
İşçilerle aynı masada iftar açan Başbakan Ahmet Davutoğlu daha sonra işçilere hitap etti. Ramazanlarda yapılan bazı iftarların özel anlam taşıdığına değinen Başbakan Davutoğlu, "Bu sene iftarlarda dost yüzlerle bir araya geldik. Emin olun bu iftarlar içerisinde sizlerle yaptığım iftar özel anlam taşır. Çünkü bütün gün bir taraftan ülkeye hizmet anlamında ter döküp diğer yandan oruç ile zikreden çok mübarek emekçi bir toplumla iftar etmek nasip oldu. Hepinizi tebrik ediyorum. Ve terlerinizin döküldüğü o alınlarınızdan öpüyorum. Hayatta hiçbir şey helal rızık kadar değerleri değildir. Sizler Ramazan ayını bir taraftan hakkı ile idrak ederken diğer taraftan helal rızık için ter döktünüz. İftarımızı açarken helal rızık için buraya gelen kardeşlerimizle konuşurken nerelisiniz diye sordum. Sivaslı, Adıyamanlı, Samsunlu, Erzurumlu, Diyarbakırlı, Türkiye'nin 81 ili burada. Türkiye'nin özeti, İstanbul'da emekçilerle yapılan iftardan daha özel daha kutsal bir iftar olur mu?" dedi.
" TARİH BOYU İKİ KEZ GEÇİLEN İSTANBUL BOĞAZI BİZİM DÖNEMİZDE 4 KEZ DAHA GEÇİLMİŞ OLACAK"

"Dünyanın hayranlıkla takip ettiği bir güzel eserin önünde, 3'üncü köprü Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerindeyiz" diyen Başbakan Davutoğlu, "Büyük gurur duyuyoruz. İnşaatı gerçekleştiren mühendislerimizle, işçilerimizle gurur duyuyoruz. 70'li yıllarda ilk köprü yapıldığında yapım için başvuran firmaların tamamı yabacıydı. 1988 de ikinci köprü yapıldığında başvuran tüm müteahhit firmalar yabancıydı. Ama Yavuz Sultan Süleyman Köprüsü Türk işçilerinin, mühendislerinin ve yüzde 67 Türk firma ortaklığının eseri oluyor. Ne kadar gurur duysak azdır. Bugün burada olan İtalyan ve Koreli mühendislere de teşekkür ediyorum. Büyük ideallere sahip olmak budur. Biz iktidara gelene kadar Asya ile Avrupa iki köprü ile birleşmişti. Şimdi Yavuz Sultan Selim ile birleşiyor. Ama öncesinde Marmarayla denizin altından birleştirmiştik. Avrasya tüneli ile birleştiriyoruz. Şimdide inşallah boğazın ortasında iki köprünün arasından 3 katlı tünelle de Avrupa ile Asya'yı birleştireceğiz. Melen tüneli ile de birleştiriyoruz. Dolayısıyla tarih boyu iki kez geçilen İstanbul Boğazı bizim dönemizde 4 kez daha geçilmiş olacak. Beşincisi ise inşallah 3 katlı tünel. Biz böylece Avrupa ile Asya'yı birleştirmiyoruz, aynı zamanda gönülleri, güzel birliktelikleri de gerçekleştirecek yolcululara zemin hazırlıyoruz" şeklinde konuştu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu, 3'üncü Köprü işçileri ile iftarda buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN