Başbakan Davutoğlu 40 ülkeden çocukları kabul etti

Başbakan Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, 38. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında Türkiye'ye 20 ayrı ülkeden gelen 40 çocuğu kabul etti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 38. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği'ne katılan çocukları Çankaya Köşkü'nde kabul etti. Bosna, Makedonya, Gürcistan, Kırgızistan, Moldova, Ukrayna, Türkmenistan, KKTC, Azerbaycan, Afganistan, Arnavutluk, Bangladeş, Estonya, Maldivler, Romanya, Tayland, Irak, Filistin, Sırbistan, Karadağ olmak üzere 20 ayrı ülkeden gelen 40 çocuk, Başbakan Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu'nun evsahipliğinde gerçekleştirilen programla kabul edildi. Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, çocuklarla tek tek sohbet etti, çocuklara hangi ülkelerden geldiklerini ve Türkçe bilip bilmediklerini de sordu.
DAVUTOĞLU ÇİFTİNİN YAKIN KORUMALIĞINI ÇOCUKLAR YAPTI
Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu'nun yakın korumalığını yapan iki polisin çocuğu, Davutoğlu çiftinin yakın korumalığını yaptı. Programa katılan çocuklar, şiir okuyarak şarkı söyledi. Davutoğlu, Türkçe'yi dizilerden izleyerek öğrenen Türkmenistanlı çocuklarla, Türkçe sohbet etti. Çocuklar, Türkçe'yi çok sevdiklerini ifade ettiler. Davutoğlu, çocuklara herhangi bir talepleri olup olmadığını da sordu. Irak'tan gelen bir çocuğun "Türkçe'yi çok seviyorum ama Ahmet Davutoğlu'nu çok seviyorum" ifadesi Başbakan Davutoğlu'nu güldürdü.
Programa Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da katıldı. Başbakan Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, programın bitiminin ardından çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi. (EY-
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu 40 ülkeden çocukları kabul etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN