Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Davutoğlu ''O oyunu kuranlarla birlikte tarihin mezarlığına gömülecekler''

Yaşanan terör olaylarına karşı gerekli tedbirlerin alındığına dikkati çeken Davutoğlu, "Bu güvenlik ve huzur operasyonları kesinlikle ülkemizin bir kesimine değildir. Bu, bir zarurettir. Bu piyonları satranç tahtasının dışına itmek şarttır. Emperyalizme karşı savaştan bahseden HDP, bu sefer büyük güçlerden medet ummaya kalkmıştır. Suriye üzerinden meşruiyet kazandıklarını zannettiler. Sırtlarını birtakım odaklara dayayanlar o karanlık odaklarla birlikte tarihin mezarlığına gömülecektir" diye konuştu.

GENÇLİK KOLLARI, KADIN KOLLARI, BELEDİYE BAŞKANLARI VE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNE ÇAĞRI
Ayaklanma çağrılarına karşı kamu düzeni dediklerini söyleyen Davutoğlu, "Buradan tekrar kongremize ve seçimlere giderken hep beraber yeni bir siyasi çarının sözcüsü olmak durumundayız. Bütün teşkilatlarımıza 7 Haziran'dan sonra çıkan tablo karşısında tekrar ayağa kalkma çağrısında bulunuyorum. Gençlik kollarımıza talimatta bulunuyorum, Türkiye'nin her yerinde gençleri barış için ayağa kaldıracaksınız. Bütün AK Parti Gençlik Kolları şu andan itibaren seferberlik ilan etmiştir. Gençlik kollarımızın birinci görevi, Kafkas, Ortaasya çocuklarını kardeş kılmaktır" ifadelerini kullandı.
Kadın kollarına seslenen Davutoğlu, "Kadınlar barışın da geleceğin de en önemli mimarıdır. Kadın kollarımızın fedakar mensupları gün tam da bugündür" dedi.
Belediye başkanları ve belediye meclis üyelerine de seslenen Davutoğlu, şehirleri bölmek isteyenlere karşı AK Parti'den belediye başkanı seçilenlerin her mahalleye giderek hizmet etmesi gerektiğini ifade etti. Tam da bugünlerde hepiniz bütün şehit cenazelerinde bulunacak, çocukları dağa kaldırılan annelerin yanında bulunacaksınız. Sizler ak parti teşkilatının yereldeki öncülerisiniz. Sizler gece uyursanız teşkilat gündüz de uyur. Size bundan sonra 1 Kasım akşamına kadar zaruret dışında uyumak haramdır. Rehavet yok, uyumak yok. 24 saat yoksa 25 saati, bir hafta yetmiyorsa sekizinci günü bulacaksınız. Ben emredeceğim ama önce yüreğiniz emredecek. Meydan burada erler de yiğitler de hanımlar da burada. Madem o kadar yürekten istediniz biz de elimizden geldiğince hükümet kurmaya çalıştık ama milletimiz tekrar seçim dedi. Bugünden, milli irade düğününü yaşamamız için hep beraber ayağa kalkacağız. Ayağa kalkın, Anadolu, Mezopotamya çocukları ayağa kalkın" diye konuştu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu ''O oyunu kuranlarla birlikte tarihin mezarlığına gömülecekler''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN