Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ''Asgari ücret sorun olmaz''

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün’ün canlı ayın konuğu oldu. AK Parti'nin ekonomik vaatlerini hayata geçirmek için 3 ay, 6 ay ve 1 yıllık yol haritaları hazırladıklarını belirten Yılmaz, kısa vadede asgari ücret ve emekli maaşları ile ilgili düzenlemelerin de yapılacağının altını çizdi. Yılmaz, taşeronlara kadro verilmesine ilişkin Maliye Bakanlığı'nın çalıştığını da ifade etti. Yüksek Seçim Kurulu’nun A Haber'e verdiği yayın durdurma cezalarını da canlı yayında değerlendiren Cevdet Yılmaz ; "Özel kanallar çok daha rahat hareket etmeli" dedi.

ASGARİ ÜCRETTE SORUN OLMAZ
Bu vaatlerimiz artı reformlarımız, ortaya koyduğumuz politikalarla ilgili bir yol haritası hazırlayacağız. Bu üç ay, altı ay, bir yıl gibi değişik vadelere sahip olabilecek. İlk üç ay daha kısa vadeli diyelim hemen yapılabilecek hususlar. İdari kararlar olabilir veya vatandaşımıza söylediğimiz bir takım somut vaatler var, örneğin asgari ücret diyelim. Bu yılın sonunda hemen Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplanacak, oraya mutlaka biz bu seçim beyannamemizde ortaya koyduğumuz vaatleri o komisyona taşıyacağız ve orada gerekli çalışmaları yürüteceğiz. Tam bir uzlaşma olmasa bile en sonunda biliyorsunuz çeşitli mekanizmalar var ve onun sonucunda, seçim beyannamesinde ortaya koyduğumuz çerçevenin kabul göreceğine inanıyorum.
EMEKLİYE ZAMMA KİMSE KARŞI ÇIKMAZ
Bu bir kanuni düzenleme gerektiriyor. En kısa zamanda dediğim gibi, şimdi tam net takvim veremiyorum, Meclisimiz çalışmaya başladıktan sonra mutlaka bu konu ile ilgili düzenleme Meclisimize gelecektir ve hızlı bir şekilde geçeceğine inanıyorum, herhalde buna itirazı olan bir kesim de olmaz diye tahmin ediyorum.
TAŞERONLARLA İLGİLİ ÇALIŞIYORUZ
Maliye Bakanlığımızın yürüttüğü bir çalışma. Kanuni düzenlemeyi yaptık bu konuda biliyorsunuz. Şu anda Maliye Bakanlığımız, sendikalarla, bakanlıklarla ilgili tüm kesimlerle bir çalışma yürütüyor. Bu çalışmayı da tamamlar tamamlamaz bunlar netleşmiş olacak.
ÖZEL TELEVİZYONLAR RAHAT HAREKET ETMELİ
Türkiye'nin demokratikleşmesi ile ilgili bir mesele diye düşünüyorum. Biz epeyce bir mesafe aldık demokratikleşmede ama daha yapacak çok işimiz var gerçekten. Hukuk devletini demokrasiyi çok daha ileriye taşımalıyız. Kamu yayını yapan kurumlarla ilgili daha farklı düzenlemeler her zaman olabilir o vatandaşın vergileri ile finanse ediliyor sonuçta ama özel yayın yapan kanallarla ilgili çok daha esnek bir çerçevemiz olmalı diye düşünüyorum ben doğrusu. Bu çoğulcu yapı içinde özel kanalların çok daha rahat hareket etmesi gerekir diye inanıyorum kişisel görüşüm bu. Türkiye demokratikleşmesini devam ettirdikçe bu sorunları da aşacağız inşallah.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ''Asgari ücret sorun olmaz''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN