Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ''Devlet ile örgütü aynı kefeye koyamazsınız''

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yımaz, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, "Her iki tarafta silah bıraksın" çağrısına tepki gösterdi. Devletle terör örgütünü aynı kefeye koymanın doğru bir yaklaşım olmadığını belirten Yılmaz, "Örgüt silah bırakıp yurt dışına çıkarsa sorun kalmayacak" dedi. A Haber canlı yayınında konuşan Yılmaz, emekli maaşlarına yeni bir zam yapmak için çalıştıklarını da açıkladı.

DEVLET İLE ÖRGÜTÜ AYNI KEFEYE KOYAMAZSINIZ
Keşke bunlar Suruç saldırısından sonra daha yüksek sesle söylenebilseydi. O tarihte biliyorsunuz Başbakanımız 'Bütün partiler bir araya gelelim teröre ortak bir tavır alalım' demişti. Orda maalesef çok farklı üslup kullanıldığını hep birlikte izlemiştik. Bugün biraz daha farklı bir yere gelmeleri olumlu bir durum bence. Ama burada da bir eksiklik var, o da şu; devlet ile terör örgütünü sanki eşit taraflarmış gibi görmek son derece yanlış. Devlet bütün vatandaşların devleti, meşru bir organizasyon, bütün halkın emniyetini sağlamak ile mükellef ve bunu da hukuk içinde yapan bir mekanizma. Örgüt ise yasadışı, kendince belirli bir siyasi gündemi olan, terörü bunun için bir araç olarak kullanan bir yapı. Bu ikisini aynı kefeye koymak doğru bir yaklaşım değil. Bu çağrılar yapılacaksa öncelikle örgüte karşı yapılmalı. Örgüt sivil vatandaşların içinden çıkıp giderse, silahlarını yurt dışına çıkartırsa zaten problem kalmayacak.
100 TL SEYYANEN ZAM PLANLIYORUZ
Bin liranın altında maaşı olan bütün emeklilerimize, seyyanen yılda 1200 liraya denk gelen bir ilave artış yaptık. Aşağı yukarı bir maaş ve aldığı maaşa göre emeklimizin bir buçuk maaşa kadar bir artış gerçekleştirdik. 1000 -1100 arasını 1100'e tamamladık. 1100'ün üstü de normal artıştan istifade etmişti. Şimdi yeni yaklaşımımız ile 1000 ile 1100 arasını yine 1100'e tamamlama, 1100'ün üstünü de seyyanen yine yıllık 1200 liralık ek artıştan istifade ettirmek istiyoruz. Meclisimiz açıldıktan sonra, seçimler yapıldıktan sonra bununla ilgili düzenlemeler yapılıp ortaya konacaktır.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ''Devlet ile örgütü aynı kefeye koyamazsınız''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN