Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş "Darbe riski kalmadı"

15 Temmuz darbe girişiminin ardından tedirgin olan vatandaşı rahatlatacak haber, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'tan geldi. A Haber canlı yayınında konuşan Kurtulmuş, "Darbe riski kalmamıştır" dedi. 28 Temmuz’da yapılacak Yüksek Askeri Şura toplantısına dikkat çeken Kurtulmuş, "Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki mikroplar temizlenecek" ifadesini kullandı.

"DARBE RİSKİ KALMADI"

'Topyekün bir darbe teşebbüsü tehdidi kalmış mıdır? Hayır, kalmamıştır. Bunu çok açıkça söyleyelim milletimiz rahat olsun. Kitlesel anlamda 15 Temmuz akşamına benzer bir kalkışma ihtimali görünmüyor. Çok şükür

artık devlet bütün kurum ve kuruluşları ile normal işleyişine dönmüştür.'

"SUİKAST RİSKİ HALA VAR"

Bazı risklerin hala varlığı sürdürdüğü belirten Kurtulmuş, 'Bunlardan birincisi birincisi suikastlerdir, ikincisi meydanları bölmek isterler özellikle Kürt ve Alevi kardeşlerimiz üzerinden yapılacak bir porvokasyona çok dikkat etmemiz lazım.' dedi.

Kurtulmuş, bundan sonra atılacak adımları da sıraladı, 'Bunlardan bir tanesi bu darbenin mahiyetinin bütün unsurları ile ortaya çıkarılmasıdır. İkincisi FETÖ'cülerin devletin içerisinden temizlenmesi, üçüncü alan ise belki bunların hepsinden daha önemli alan devletin bütünü ile tüm kurum ve kuruluşları ile demokratikleştirilmesidir.' dedi.

"YAŞ'TA MİKROPLAR TEMİZLENECEK"

'Yüksek Askeri Şura'da bir anlamda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içindeki mikropların, bu parazitelerin, temizlenmesi bu vücudun dışına atılması bakımından önemli kararlara sahne olacaktır. Hiçbir şekilde müsamaha etmeden ama hiçbir şekilde de adaletin temel prensiplerinden şaşmadan zannediyorum Yüksek Askeri Şura gerekli kararları alacaktır.'

"BU MİLLETİN AYAĞI ÖPÜLÜR"

Demokrasi nöbetlerinin tehlike tümüyle son bulana dek devam edeceğini belirten Numan Kurtulmuş, 15 Temmuz gecesi sokağa çıkan vatandaşlara teşekkür etti. 'Bu işin kahramanı Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımız'ın talimatı ile sokağa dökülen halktır. Bu milletin eli değil ayağı öpülür.' dedi.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş "Darbe riski kalmadı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN