Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan "Bir CHP klasiği"

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, CHP'nin anayasa uzlaşma komisyonu masasını devirmesine tepki gösterdi. "Bir CHP klasiği" diyen Akdoğan, "Darbe hukukunu ortadan kaldırmak amacıyla bir araya geliyorsanız demokratik davranmak zorundasınız" dedi. A Haber'de gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Akdoğan, AK Parti’nin anayasa çalışmalarına devam edilmesinden yana olduğunu söyledi.

"CHP DAYATMADA BULUNDU"
CHP klasiği, yani uzlaşmaz tavrının yeni bir örneği bu; masayı devirdi. Daha önce esasta problem çıkarmışlardı, bu sefer usulde problem çıkardılar. Aslında bu dayatmacı bir tavır. Siz dikte ediyorsunuz, karşı tarafa daha ilk görüşmede, usulün konuşulacağı bir şeyde esas üzerinden bir kavga çıkarıyorsanız burada bir samimiyet problemi var demektir. Bir taraftan dedikleri nedir? Darbelerle ilgili, darbe hukukunu arındırma vs. ile ilgili bir komisyon olsun, önerileri bu. Ama takındıkları tavır ne? Tam o darbeci anlayışın tezahürü olan bir siyasi tavırdır. Yani sivil ve demokratik bir anayasa yapalım derken, sivil ve demokratik bir tavır ortaya koymak gerekir. Siz darbe hukukunu tasfiye edelim diye oturuyorsunuz, tam darbecilerin sergilediği tahammülsüz bir tavır .
"ÇALIŞMALARIN DEVAMINDAN YANAYIZ"
Bu süreç AK Parti'nin inisiyatifi ile başlayan bir süreç. Toplumda böyle bir talep var, milletimiz yeni anayasa istiyor, Sayın Başbakanımız da liderle bir araya gelelim, tekrar bir komisyon kurulsun, buna öncülük etti. Yüzde 49,5 oy ile çok güçlü bir şekilde iktidara gelen AK Parti, ilk icraatlarından biri bu olarak bu insiyatifi geliştirmeydi. Meclis Başkanı'na çağrı yapıldı, Meclis Başkanı liderlerle görüştü ve bu süreç başlamış oldu. Bu takınılan tavır doğru bir tavır değildir. AK Parti duruğu yerde duruyor. Türkiye'nin bu ihtiyacıdır, bu insiyatif devam etmelidir. Üç parti de kalsa AK Parti'nin görüşü bu çalışmaların devam etmesi yönündedir. Onların da düşüncesi nedir, bu yeni durumda nasıl bir tavır takınıyorlar onu da görmek lazım, ama burada AK Parti samimi olarak bu masaya oturmuştur ve bu sürecin devam etmesi gerektiğini düşünmektedir.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan "Bir CHP klasiği"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN