Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Yıldırım "Bana defol git dedi"

Başbakan Binali Yıldırım partisinin grup toplantısında konuştu. Başbakan Yıldırım, çocukken öğretmen olmak istediğini söylediğini ancak başvurduğu okulun müdürünün bu isteğini reddederek hayatını değiştirdiğini belirten Yıldırım, "Bizim gelecekle ilgili planımızı ortaokuldaki müdürümüz değiştirdi" dedi.

İşte Başbakan'ın o anısı

"BANA 'DEFOL GİT' DEDİ"

Ortaokulda okurken, son sınıfta ben öğretmen okuluna gitmeye karar verdim. Akrabalarıma yük olmamak için yatılı okula gidip meslek kazanmayı kafaya koymuştum. Sınava iki gün kala, 'müdür senin sınav kağıdını vermedi' dediler. Sert mizaçlı, asık yüzlü bizim Hayati Bey'e benziyor. Ciddi ve sert mizacın ardında müthiş bir insan sevgisi var tıpkı Hayati Yazıcı gibi.'Sen öğretmen mi olacaksın' dedi. Kağıdı altı önümde yırttı çöpe attı. 'Beni görmüyor musun, hadi defol git' dedi.

"GELECEKLE İLGİLİ PLANLARIMI O DEĞİŞTİRDİ"

İki gün ağladım. Bizim gelecekle ilgili planımızı ortaokuldaki müdürümüz değiştirmişti. Bizi farklı bir güzergaha soktu. Öğretmen, hakikaten çok önemli. Anneyi, babayı çocuklar görüyor ama zamanımızın daha çoğu okullarda geçiyor. Dolayısıyla öğretmenlerimiz çocuklarımızın gelecek ufkunun şekillenmesinde çok büyük emekleri var. Fedakarca gayret eden öğretmenlerimizi kutluyorum. Onları da unutmayalım dedik ve pazar günü ilk defa Çankaya Köşkü bahçesinde bir araya getirdik, iftarı beraber açtık.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yıldırım "Bana defol git dedi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN