Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Yıldırım'dan Mardin'deki terör saldırısı ile ilgili açıklama

Başbakan Binali Yıldırım Mardin'in Midyat ilçesinde emniyet müdürlüğüne gerçekleşen terör saldırısı ile ilgili olarak ilgili olarak: " 30 küsür yaralımız var. Teyit edilen şekliyle 1 polis, 2 vatandaşımız olmak üzere 3 vefatımız var. " dedi.

Dün İstanbul'da gerçekleştirilen hain saldırıda yaralananları ziyaret eden Başbakan Binali yıldırım İstanbul Haseki Eğitim ve Araştıma hastanesi çıkışı gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları;

-Şehitlerimize hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Yarlılarımız var. Dünden beri canla başla arkadaşlarımız yaralılarımız için çalışıyor. Biz de bugün yarlılarımızı ziyaret ettik. Durumları çok iyi. Bugün de şehit polislerimizi ebediyete uğurlayacağız.

-Milletimiz şunu bilsin ki, terör örgütleri ne yaparsa yapsın, hangi yöntemi kullanırsa kullansınlar devletimiz güçlüdür, milletimiz bir ve beraberdir. Asla bizi yıldıramaz, onurlu mücadelemizden vazgeçiremezler.

-Türk milleti bir ve beraberdir.

MARDİN'DEKİ BOMBALI SALDIRI

Başbakan Yıldırım bugün sabah saatlerinde Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde meydana gelen bombalı araç salıdırısına ilişkin şu açıklamayı yaptı:

"Bugün bildiğiniz gibi Midyat'ta yeni bir bombalı saldsırı gerçekleştirildi. Allah'tan alınan tedbirler sayesinde çok çok büyük bir patlayıcı olmasına rağmen 30 civarında vatandaşımız yaralandı. 1 polis iki vatandaşımız saldırıda vefat etti. Saldırıyı gerçekleştiren katil PKK örgütüdür."

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yıldırım'dan Mardin'deki terör saldırısı ile ilgili açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN