Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Berat Albayrak ''Çözüm kararlılığımız devam edecek''

A Haber'de Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj programına katılan AK Parti İstanbul Milletvekili Dr. Berat Albayrak, önümüzdeki dönemde çözüm sürecinin nasıl devam edeceğini anlattı. Süreci istismar edenlerin 1 Kasım'da gereken cevabı aldığını belirten Albayrak, barışı hakim kılmak için uğraşan devletin yeri geldiğinde demir yumruğunu da devreye sokabileceğini söyledi.

"AYNI DELİKTEN İKİ KERE GEÇMEYİZ"
Çözüm süreci ile alakalı hem Türkiye Cumhuriyeti Devleti sistematik anlamda Cumhurbaşkanlığı makamı olarak, hem hükümetimiz olarak, Başbakanımız,Genel Başkanımız olarak söylemimiz çok net, bunun ötesi yok. Seçimden önce acaba öyle mi?, bu kararlılığın sonuna kadar. Seçimden sonra acaba öyle mi? Hayır, aynı şekilde bu kararlılığın devamı noktasında. Nedir defaatle zikredilen husus? Bu süreçte aynı delikten iki defa geçilmez çünkü burada bir damla gözyaşı, bir damla kan akmasın diye Türkiye Cumhuriyeti, siyasi tarihinde en büyük riskleri göze alarak bu siyasi hareket çok büyük bir projeyi başlattı. Bütün bedellerini ödemek koşuluyla bir noktaya kadar getirdi. Bunu kim suistimal etti, işte son 3-5 ayda yaşanan süreç ve bunun siyasi bedelini bunu marjinalleştirmeye çalışan, siyaseten rant elde etmeye çalışan kesime halkımız çok ağır bir cevap verdi.
AK Parti olarak biz bundan sonraki süreci aynı şekilde hükümetimiz olarak, devletimiz olarak bundan sonraki süreci aynı şekliyle bir daha aynı delikten geçmeden terörün kökünü kazıyacak bir icraat süreciyle silahların gömülmesi, çimento dökülmesi, sınır ötesine taşınması hususunda zerre geri adım atmayacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Çözüm sürecinde gelinen nokta iki yıldır buydu.
"DEVLETİN DEMİR YUMRUĞU DEVREYE GİRER"
Bu örgüt var ve bunun lideri varsa 2 yıldır 3 yıldır Nevruz'da ne diyor bu adam, 'Silahları bırakın' diyor. Peki bunun muhatabı kim? Seçimden önce benim ben bıraktırırım, seçimden sonra ben değilim, o yaptı bu yaptı… Herkes birbirine topu atıyor. Devlet, millet meselesinden bahsediyoruz çocuk oyuncağı değil, insanlar ölüyor. Bunun üzerinden beslenip Türkiye'de siyaseten birilerinin maşası olup ölmeye yönelik, kaos çıkarmaya yönelik, Türkiye'yi karıştırmaya yönelik birilerinin bir planı varsa bu devletin demir yumruğu, sert yumruğu ülkeyi bölmeye çalışanların kafasına iner.
ARKADAŞINA GÖNDER
Berat Albayrak ''Çözüm kararlılığımız devam edecek''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN