Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Binali Yıldırım "Yüksek fatura için önlem alındı"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, bu gece itibariyle tanışacağımız 4.5G teknolojisinin ayrıntılarını A Haber canlı yayınında anlattı. Meclis bahçesinde A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün sorularını yanıtlayan Yıldırım, merakla 4.5G'yi bekleyen teknoloji severlere 5G müjdesini de verdi.

"CEBİNE GÜVENEN HIZ YAPSIN"

En az 20 milyon civarında cep telefonu yıl sonuna kadar 4.5G ile uyumlu çalışır halde olacak. Bu da abone sayısının üçte birinden fazla demek. Hızda bir sınırlama yok. Gidebildiğiniz kadar hızlı gidebilirsiniz ama vatandaş unutmasın, bunun bir bedeli var. Çok hızlı giderseniz yakıtınız erken biter, kararında giderseniz yakıtınız daha sonra biter. Bu da onun gibi bir şey. Cebine güvenen, parasına güvenen istediği kadar hızlansın.

"YÜKSEK FATURA İÇİN ÖNLEM ALINDI"

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu bir karar aldı; faturalara bir sınırlama getiriyor. Sınırlamadan kastımız şu: Herhangi bir bedele eriştiğinde uyarı mesajı gelecek. Böylece mağduriyetlerin önüne geçmek hedeflenmiş olacak.

"5G DAHA YERLİ OLACAK"

5G'nin tarihi de çok uzak değil. En fazla 4-5 sene içerisinde insanlar 5G ile de tanışmış olacak. Kesinlikle 5G, 4G'ye göre daha fazla yerlileşmeyi sağlayacak.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Binali Yıldırım "Yüksek fatura için önlem alındı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN