Bursa Valisi Münir Karaloğlu ''Herkes devletine güvensin''

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, merkez ve Yenişehir ilçelerinde meydana gelen olaylarla ilgili konuşarak, “Terör örgütü 30 senedir bu ülkede Türk-Kürt kavgası çıkartmak istedi. Ama başarılı olamadı. Ama bugün kendi komşumuzun iş yerine, evine, aracına zarar vererek terör örgütünün amacına hiç kimse hizmet etmesin. Anne ve babalara çağrı yapıyorum. Çocuklarına ve gençlerine sahip çıksın. Artık gençlerimizi sokaktan çekelim. Herkes devletine güvensin” dedi.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Yenişehir ve merkez ilçelerde meydana gelen olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin zorlu bir süreçten geçtiğini ifade eden Karaloğlu, "Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi güçlendirmemiz gereken bir süreçteyiz. Bursa'da son günlerde bazı mahallelerde ve Yenişehir'de olmak üzere insanımız teröre tepkisini koymakta sonuna kadar haklı. Hep berabere terörü ve teröristi lanetleyelim. Bin yıldır bu topraklarda kardeş olarak yaşadığımız aynı şehri, aynı mahalleyi, aynı sokağı, aynı apartmanı, aynı iş yerini, aynı tezgahı kullandığımız insanlara zarar verecek eylem ve hareketlerden kaçınalım. Gençlerimiz seviyoruz, onların milli hassasiyetlerini anlıyoruz. Ama bu saatten sonra yapacakları yanlış hareketler terör örgütünün ekmeğine yağ sürecek" diye konuştu.
Terör örgütünün 30 senedir ülkede Türk-Kürt kavgası çıkartmak istediğini dile getiren Karaloğlu, "Ama başarılı olamadı. Ama bugün kendi komşumuzun iş yerine, evine, aracına zarar vererek terör örgütünün amacına hiç kimse hizmet etmesin. Anne ve babalara çağrı yapıyorum. Çocuklarına ve gençlerine sahip çıksın. Artık gençlerimizi sokaktan çekelim. Herkes devletine güvensin. Devletimiz güçlüdür. Devletimiz terör ve teröristin hakkından gelir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Artık Bursalılar bize yardımcı olsun. Bunları yaşamak istemiyoruz" açıklamasını yaptı.
Yenişehir'deki yaralı sayısı ile ilgili sorulan soruya Karaloğlu, "Asayiş toplantısı yapacağız. İhtiyaç halinde açıklama yapacağız" şeklinde konuştu.
Yenişehir'de Türk Bayraklarıyla yürüyüş yapanlara tüfekle ateş açılmış 8 kişi yaralanmıştı. Olaylarla ilgili 6 kişi gözaltına alınmıştı.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa Valisi Münir Karaloğlu ''Herkes devletine güvensin''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN