Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çatışmaların sona erdiği Cizre görüntülendi

Şırnak’ın Cizre ilçesi sokağa çıkma yasağının 68. gününde terör örgütü üyelerinden tamamen temizlenirken, ilçe hayalet kente döndü.

Çatışmalar nedeni ile harabe olan ilçede, sıkılan kurşun ve atılan bombalardan nasibini almayan ev ve işyeri kalmadı. İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın 1 Şubat'ta Cizre'de operasyonların sona erdiği açıklamasının ardından sokağa çıkma yasağının devam ettiği Cizre görüntülendi. Yaklaşık iki ay süren yoğun çatışmaların izleri kent genelinde yansırken, hemen her ev, sıkılan kurşun ve atılan bombalar nedeniyle hasar gördü.

İNSANLAR GÖÇ EDİYOR, HAYVANLARIN ÇOĞU SAKAT
Güvenlik güçleri, zırhlı araçlardan sokağa çıkma yasağının devam ettiği yönünde anonslar yaparken, çeşitli yollarla evlerine girebilen bazı vatandaşlar son eşyalarını da alarak kentten göç etmeye devam ediyor. İlçede bulunan büyük ve küçükbaş hayvanlar da çatışmalardan etkilendi. Yürüyemez durumda olan birçok büyükbaş hayvan kaderine terk edilirken, kümes hayvanları da yem bulamadığı için telef oldu.

GÜVENLİK GÜÇLERİ HIRSIZLARA GÖZ AÇTIRMIYOR
Sokağa çıkma yasağı ve çıkan çatışmalar nedeni ile evlerini terk etmek zorunda kalan vatandaşların ortak sıkıntısı, hırsızların evlerine girip eşyalarını çalma ihtimali. Ev sahibi rolüne giren hırsızlar, kentten göç ettiklerini, son eşyalarını almak için döndüklerini belirterek, az hasarlı evlere girip eşyaları çalması, polisleri alarma geçirdi. Güvenlik güçleri, sokak başlarında toplanan ve evlerine gidip eşyalarını almak istediklerini kaydeden vatandaşlara izin vermiyor. Ekipler, olası bir hırsızlığın da önüne geçmiş oluyor.

POLİS VE ASKERİ ZIRHLI ARAÇLARIN TAKVİYESİ DEVAM EDİYOR

Çatışmaların sona erdiği fakat sokağa çıkma yasağının sürdüğü Cizre'ye askeri ve polis zırhlı araçların takviyesine devam ediliyor. Teröristlerin tamamen temizlendiği ilçede güvenlik güçleri, çatışmaların en yoğun yaşandığı Sur ve Nur mahallelerinde devriye atmaya devam ediyor.
Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı ilçe yolunu kullanan araçlar da, tek tek durdurularak arama yapılıyor. Terör örgütü üyelerinin olası kaçış noktalarını tutan güvenlik güçleri, bölgeden kuş uçurtmuyor.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Çatışmaların sona erdiği Cizre görüntülendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN