Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cerablus’a geçişler bayramda da devam ediyor

Cerablus’un terör örgütü DAEŞ militanlarından temizlenmesinin ardından Cerablus’a başlayan geri dönüşler Bayramı’nın ikinci gününde de devam etti.

Suriye'deki iç karışıklıktan ve terör örgütlerinden dolayı ülkelerini terk ederek 'ye sığınan Suriyeli vatandaşların geçiş işlemleri bayramda da devam ediyor. Bayramı'nın ikinci gününde çok sayıda Suriyeli sivil vatandaş Karkamış Gümrük Kapısı'na gelerek Cerablus'a geçiş yaptı. Gaziantep Valiliği Göç İdaresi İl Müdürlüğü tarafından Karkamış'ta oluşturulan mobil irtibat ofisine başvuran vatandaşlar işlemlerinin tamamlanmasının ardından Carablus'a geçiş yapabiliyorlar.
Bayramı aileleriyle geçirecekler
Terör örgütü DAEŞ militanlarının Cerablus'a gelişiyle birlikte ülkelerini terk eden siviller yıllar sonra aileleriyle bayramı kendi topraklarında geçirecek olmanın mutluluğunu yaşıyorlar. 16 yaşındaki Cerabluslu Cemal Ahmed, "IŞİD'den kaçıp Türkiye'ye sığındım. Fırat Kalkanı Harekatı ile IŞİD militanları Cerablus'u terk etti. Cerablus güvenli hale gelince bende tekrar ülkeme dönüyorum. İki yıl oldu ailemi annemi ve babamı görmüyorum. Şimdi hem ailemi hem de doğup büyüdüğüm topraklara yeniden dönüyorum. Çok mutluyum. Hayırlı bayramlar" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Cerablus’a geçişler bayramda da devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN