CHP'li vekil Engin Altay skandal benzetme

Meclis Genel Kurulu'nda gerginlik yaşandı. AK Parti ve CHP'li bazı milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü. Araya giren milletvekilleri, tartışmanın kavgaya dönüşmesinin önüne geçti.

Meclis genel kurulu'nda tansiyon yükseldi. ak parti ile chp milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü.

Tartışmanın fitilini CHP Muğla milletvekili Nurettin Demir ateşledi. Genel kurulda söz alan CHP'li vekil Adana Aladağ'daki yurt faciasını, Madımak'a benzeterek skandal sözler kullandı..

Demir'in sözlerine AK Parti milletvekilleri tepki göstererek sözünü geri almasını ve özür dilemesini istedi. CHP'li vekil tepkinin büyümesi üzerine milletvekillerini kast etmediğini belirterek sözlerini geri aldığını ve özür dilediğini söyledi. Ancak AK Parti milletvekillerinin tepkileri devam etti.

Genel kurulda gerilimin artması üzerine, oturumu yöneten Meclis başkanvekili Pervin Buldan oturuma ara verdi. Ancak tartışma devam etti.

Bazı AK Parti milletvekillerinin CHP sıralarına yönelmesi üzerine, CHP grup başkanvekili Engin Altay'dan da skandal bir açıklama geldi. "buraya gelmeyin. Buraya gelen ya ölür ya öldürür." diye bağırdı. Bu sırada bazı AK Parti milletvekilleri ve CHP milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü.

Gerginlik, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve bir grup milletvekillinin araya girmesi ile sona erdi.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li vekil Engin Altay skandal benzetme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN