Cizre hain tuzaklardan temizleniyor

Şırnak’ın Cizre ilçesinde, 14 Aralık 2015’te başlayan sokağa çıkma yasağı 67. gününe girerken, güvenlik güçleri, teröristlerce tuzaklanan bombaları imha etmeye devam ediyor. Polis zırhlı araçlarından, vatandaşların zarar görmemesi için kontrollü patlatma öncesi anons yapılıyor.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde 14 Aralık 2015'te başlayan sokağa çıkma yasağının ardından, geçtiğimiz gün açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Efkan Ala, ilçenin teröristlerden temizlendiğini, yasağın birkaç gün daha devam edeceğini söylemişti. Bakan Ala'nın açıklamalarının ardından İHA ekibi, çatışmaların sona erdiği Cizre ilçesine girdi. Sokağa çıkma yasağının devam ettiği ilçede, vatandaşlar Cizre Devlet Hastanesi dışında ilçeye yaklaştırılmazken, güvenlik güçlerinin araçlarından Mehter Marşı ve Ölürüm Türkiyem şarkıları yükseliyor.
TERÖRİSTLER HER YERE BOMBA TUZAKLAMIŞ
Yaklaşık iki aylık çatışmaların ardından adeta taş üstünde taşın kalmadığı ilçede, en zor görev de bomba imha ekiplerine düşüyor. Rögar girişlerinden, evlerin kapıların, tüp düzeneklerinden el bombalarına kadar birçok yere tuzaklanan bombalar, güvenlik güçlerinin dikkati sayesinde tespit edilerek imha ediliyor. Sokağa çıkma yasağının olduğu ilçede, evlerine gitmek için izin bekleyen vatandaşlar da polise, etrafta gördükleri bombaları bildirerek yardımcı olmaya çalışıyor.
BİR GÜNDE 15 BOMBA İMHA EDİLDİ
Sokağa çatışmaların sona erdiği sokağa çıkma yasağının ise devam ettiği ilçede, polis ve askeri zırhlı araçlar ring atmaya devam ederken, dün özellikle Nur ve Sur mahallelerine tuzaklanan 15 bombanın güvenlik birimleri tarafından imha edildiği öğrenildi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Cizre hain tuzaklardan temizleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN