Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ''Başkanlık divanı belli olduktan sonra süratle görevlendirme yapacağım''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrenciler, öğretmenler, işçiler, memurlar, emekliler, çiftçiler, esnaf, mühendisler, mimarlar, bankacılar, doktorlar, din görevleri, akademisyenler ve gaziler ile astsubaylardan oluşan yaklaşık 400 vatandaş ile iftar programında bir araya geldi.Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen iftar programında vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis Başkanlık Divanı’nın oluşturulmasının ardından en çok milletvekiline sahip olan partinin genel başkanına hükümeti kurma görevini vereceğini belirterek, “Temenni ederim ki tüm siyasi partilerimizin ve onların genel başkanlarının bir sorumluluk duygusuyla hareket etmeleri ve biran önce hükümet kurulmasıdır. Meclis Başkanlık Divanı’nın kuruluşunun ardından başlayacak olan koalisyon görüşmelerini yapıcı bir şekilde yürütülmesi ve sonuçlandırılması temenni ediyorum” dedi.

"KOALİSYON GÖRÜŞMELERİNİ YAPICI BİR ŞEKİLDE YÜRÜTÜLMESİ VE SONUÇLANDIRILMASINI TEMENNİ EDİYORUM"

"Bizim bu en kıymetli hazinemizi heba etmeye asla hakkımız yok" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bunu için 7 Haziran seçimleri sonrası ortaya çıkan belirsizlik durumunu en sağlıklı şekilde geride bırakmak mecburiyetindeyiz. Bu kritik dönemde Türkiye'nin önündeki meselelerin çözümü için inisiyatif alan, fedakarlık yapan herkes bu milletin gönlünde değer kazanır. Şuanda biliyorsunuz hükümet kendi Meclis başkanvekili ve grup başkan vekillerini onlarda açıklayacak. Meclis'te Başkanlık Divanı oluşacak ve bunlar bittikten sonra da Cumhurbaşkanı olarak ben görevlendirmeyi yapacağım ve ondan sonara da hükümet kurma süreci başlayacak. Dolayısıyla görevi vereceğim de tabi ki en fazla milletvekiline sahip olan partinin genel başkanı olacaktır. Bunu da süratle en kısa zamanda Başkanlık Divanı belli olduktan sonra bu görevlendirmeyi yapacağım. Temenni ederim ki tüm siyasi partilerimizin ve onların genel başkanlarının bir sorumluluk duygusuyla hareket etmeleri ve biran önce hükümet kurulmasıdır. Meclis Başkanlık Divanı'nın kuruluşunun ardından başlayacak olan koalisyon görüşmelerini yapıcı bir şekilde yürütülmesi ve sonuçlandırılması temenni ediyorum."
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan ''Başkanlık divanı belli olduktan sonra süratle görevlendirme yapacağım''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN