Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bölücü terör örgütünün son çırpınışlarıdır"

Devletin zirvesi ile İzmirlilere hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir-İstanbul otoyolu olan Osmangazi Köprüsü için tarih verirken, terör örgütü operasyonlarının da ülkeye huzur gelene kadar devam edeceği mesajını verdi.

Efes-2016 Birleşik Müşterek Atışlı Tatbikatı'nı izlemek için İzmir'e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım, havalimanında binlerce partiliye hitap etti.
AK Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından Adnan Menderes Havalimanın'da düzenlenen ve binlerce vatandaşın katıldığı mitingde iki lider büyük bir coşkuyla karşılandı. Torbalı Belediyesi Mehteran takımının görsel bir şölen sunduğu törende İzmirliler , "Yolunuz yolumuz, sözümüz sözümüzdür", "Hep beraber biz büyük Türkiye'yiz" sloganları attı. Alana Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım'ın posterleri asıldı. Mitingde İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık , Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, AK Partili milletvekilleri de hazır bulundu.
"EFES TATBİKATI BUGÜNE KADARKİ EN GÜÇLÜ TATBİKAT OLACAK"
Eşi Emine Erdoğan ile cumhurbaşkanlığı resmi otobüsü üstünden partililere hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de anlamlı bir buluşma gerçekleştirdiklerini belirtti. Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Erdoğan, "Gecikmeli de olsa hamd olsun farklı şekilde sizlerleyiz. İzmir milletvekilimiz Sayın Binali Yıldırım ile sizlerle buluştuk. Yarın Efes Tatbikatı'nda bir arada olacağız. Bu Efes Tatbikatı hamd olsun bugüne kadar olan tatbikatlar çok daha zengin, güçlü bir tatbikat olacak" dedi.
"BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SON ÇIRPINIŞLARIDIR"
Bölücü terör örgütünün son çırpınışları olduğunu kaydeden Erdoğan, "Sevgili İzmir şunu unutmayın. Bölücü terör örgütünün bu son çırpınışlarıdır. Unutmayın bunların uzantılarının da son çırpınışları olacaktır. İnşallah bu millet Türkiye Cumhuriyeti devleti hükümeti ile birlikte kesinlikle siyasetin dilini anlamayanlara siyasetin diline dersini parlemantoda 376 ile verdi. Önce kaçanlar sonra 376 içinde yer aldı. Önlü biliyorlardı ki bu iş millete gidiyor. Millete giderse faturasının ağır olacağını biliyorlardı. Zira egemenlik kayıtsız şartsız milletindi bunu bilmeleri gerekiyordu. Biz beşerin önünde eğilmeyiz. Biz sadece Rabbimizin huzurunda rükûda eğiliriz. Bize başka türlü eğilmek yakışmaz. Bugüne kadar eğilmedik. Bundan sonra da eğilmeyeceğiz" dedi.
BAŞKAN ERDOĞAN SLOGANLARI
Alandaki İzmirliler Başkan Erdoğan sloganları karşısında şunları söyledi:
"Rahmetli Menderes ne dedi son söz milletin biz de son karar milletin dedik. Siz öyle diyorsanız öyledir. Fakat bunu anlamayanlar var. Bizim kanımızı dökersiniz diyorlar. Önce siyasi telakkiden aciz olan bu adamlara şunu söylemek lazım. Bir defa bizim geçmişimizde kan yok ama siz de var. Siz Rahmetli Menderes'i ipe götürenlerin ta kendisisiniz. Ve inanıyorum ki bu İzmir bu Ege bu ifadelerin hesabını en kısa zamanda soracaktır. Zira kardeşlerin niye parlamento değil de kan. Hani demokrattınız. Nerden çıktı bu kan? Bizim öyle bir derdimiz yok. Tek derdimiz var, sandık, sandık. 14 parti yola çıktınız. Biz yüze 52 aldık. Sizin aşkınız bize dağları deldirdi dağları. Bizler Ferhat olduk, sizler Şirin. Dağları deldik mi?"
30 HAZİRAN'DA OSMANGAZİ, 26 AĞUSTOS'TA YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ
Bir çok projeyi hayata geçirdiklerini hatırlatan Erdoğan, yeni müjdeler de verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:
"79 senede 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol, 13 senede 18 bin kilometre bölünmüş yol. Farkımız bu. Fazla gaz vermeyin. Kilometre artacak. Osmangazi Köprüsü'nü açıyoruz. İnşallah bayramın hemen öncesinde Osmangazi Köprüsü'nü açıyoruz. Orhangazi ile bütünleştiriyoruz. 40 kilometre otoyol. İzmir-İstanbul eskiden 8,5 saatti şimdi 3,5 saate düşüyor. Kaza riski azalıyor ve bir de öyle bir yolculuk yapacaksınız ki yolar maşallah pırıl pırıl. Yoların sağı solu ya yeşil orman ya da deniz. Bunları görerek yolculuk edeceksiniz. Yer gelecek duralım da piknik yapalım diyeceksiniz. Modern Türkiye'nin temel taşları bunlar. Yol medeniyettir, medeni olmanın işaret fişekleri. 26 Ağustos'ta Yavuz Sultan Köprüsü'nü de açıyoruz. "

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bölücü terör örgütünün son çırpınışlarıdır"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN