Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma Namazı çıkışı gazetecilerin sorularını cevapladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı çıkışından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, milli projenin bilgilerini sızdıran müdürle ilgili "Bunlar karakter, cibiliyet meselesi. Buna benzer şeyler çıkabilir. Nitekim şu anda tutuklandı. Böyle bir süreç işlemiş oldu. Buna benzer şeyleri her yerde bekleyebilirsiniz, temenni ederiz ki, bunlar minimize olsun. Tabii ki çok çok üzüntü verici bir şey. Bir yere gelmiş insanın bu işe tevessül etmesi, yargı gerekeni yapacaktır. " dedi.

Bir defa bulunduğu makamın adamı değil. Bu zat siyaseti henüz öğrenemedi. Gerçekten çırak bile hala olamadı. Buna yakışacak çok çok ifadeler var da, bunları kullanmaya edebim müsaade etmiyor. Geçen siyasi sapık dedim, niye dedim? Aile ve Sosyal Bakanımız benim partinin kuruluşundan beri dava arkadaşımız. Onun inancındaki değerleri değerlendirmeyi bu zatın ne yaşamı, ne de siyasetteki yeri elvermez. Bir kasetle geldiği makam var. O kaset olayı olmasaydı zaten o makama da gelemezdi. Sayın Baykal'ın yanından çıktıktan sonra 'adaylık falan düşünmüyorum' diyen kişi ertesi gün aday oldu. Bunda yalan, dolan her türlü şey var. Akşam başka sabah başka. Böyle bir tip, tipleme. Allah bu tiplerden Türk demokrasisini CHP'yi korusun diyorum. CHP'ye gönül vermiş hanım kardeşlerimin kadınlara karşı yapılmış olan bu hakareti, saygısızlığı çok farklı değerlendirmeleri gerektiğini, değerlendirememeleri gerektiği için üzüntülüyüm.

"BUNLAR TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLIĞINA YAKIŞMIYORLAR"


Bu tür maracaatlarda 10 gün içinde esasa girmenin kararı verir 1 ay içerisinde bunu görüşür gereken cevabı verir. olay bu rutinin işlemesidir.

Bunun hukukta 3-4 versiyonu var. Onlardan en ağır olanı budur. Bunlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına yakışan değillir. Bunlar zaten kendileri için vatansızlık arıyorlar. Bunları oralara sevketmek lazım. Türkiye'ye, Türk Milleti'ne ihanet olamaz. Bunlar bu vatana, bu millete, Türkiye Cumhuriyeti'ne ihanet içerisindeler. Bunların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını taşımalarını doğru bulmuyorum.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma Namazı çıkışı gazetecilerin sorularını cevapladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN