Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Operasyonlar ülkemize huzur geldikten sonra da devam edecek"

Efes-2016 Birleşik Müşterek Atışlı Tatbikatı’nı izlemek için 'e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali , havalimanında binlerce partiliye hitap etti.

Konuşmasına devam eden Erdoğan: "Yıl sonuna kadar Boğaz Köprüsü'nün altında Avrasya Tüneli'ni de açıyoruz. Fatih Sultan Mehmet karadan yürüttü biz de denizin altında yürütüyoruz. Sadece Binali Bey'in bakanlığında Marmaray'ı açtık, 3 yıl oldu. O günde bugüne 130 milyon kişi geçti. Biz buyuz be. Bu lafla olmuyor. İcraat icraat. Bizim icraatlarımızın ulaştığı yere bunların hayalleri bile ulaşamaz. Şimdi sıra Kanal İstanbul. Karadeniz'i Marmara'ya bağlıyoruz. Başbakan'dan bir şey istiyorum. Bana o zamanlar verdiği söz Çanakkale Köprüsü'nü de yapacağız. Bu millet yapar mı yapar."
"OPERASYONLAR ÜLKEMİZE HUZUR GELMEDİKTEN SONRA DURMAYACAK"
Terör örgütüne verilen desteklere işaret eden Erdoğan, "Niye batı 'yi bu kadar kıskanıyor? Bu bölücü terör örgütünü neden bizim başımıza musallat ediyorlar. Silahlarını, paralarını veriyorlar. Bunları desteklerken bize karşı dürüst davranmıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar. PKK'nın güdümündeki siyasetçiler var bak kaçıyorlar. Kaçacaklar. Başka çareleri yok. Biz diyoruz ki ey terör örgütü ya silahları teslim edip betonu gömüp koordinatları vereceksin ya da bu ülkeyi terk edip gideceksin. Bu operasyonlar ülkemize huzur gelmekten sonra durmayacak. Güneydoğuda doğuda nerede olursa olsun evelallah bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Çünkü bizim rabiamız var. Tek millet dedik biz. İki tek bayrak, rengi şehidimizin kanı. Hilal bağımsızlığımız, yıldızı şehidimizin tam kendisi. Şu bayrağın güzelliğine bak ya. Bu destan kolay yazılmadı" diye konuştu
"KİMİ KAÇIYOR KİMİ YARGILANIYOR"
Tek devlet tek millet olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Çıkmış bir paralel devlet. Garip bir şey. Başındaki Pensilvanya'da. Pensilvanya'da bunun lisansını verenler kim? İşte oyunu anlıyor musunuz, tuzağı anlıyor musunuz, üst aklı anlıyor musunuz? Onlara orada oturma izni verenler, 400 dönüm arazi tahsil edenler, kendilerine söylememize rağmen onları koruma altına alanalar üst aklın ta kendisidir. Şimdi Milli Güvenlik Kurulu olarak kararımız verdik. Adı Fethullahçı Terör olarak kayda girdi. Bakanlar Kurlumuza tavsiye kararını gönderdik. Bakanlar Kurulu' da kararını verdi biz de onadık. Ve bu mili güvenlik siyaset belgesine artık giriyor. Bu milleti parçaladılar. Bunu yapanlara fırsat vermeyeceğiz. Bunun hesabını verecekler. İşte kimi kaçıyor kimi yargılanıyor. Bu süreç böyle devam edecek" ifadelerini kullandı.
GECEYİ İZMİR'DE GEÇİRECEKLER
Geceyi kentte geçirecek olan Erdoğan ile , Salı sabahı Türk Silahlı Kuvvetleri'nin en büyük planlı tatbikatı olan ve Seferihisar Doğanbey Atışlı Tatbikat Bölgesi'nde yapılacak Efes-2016 Birleşik Müşterek Atışlı Tatbikatı'nı izleyecek. Tatbikata Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurları katılacak.
STK'LARLA BULUŞACAK
Cumhurbaşkanı Erdoğan, tatbikatın ardından saat 16.00'da 'den Afrika'ya gidecek. Başbakan Yıldırım ise Başbakanlık Ofisi'ne geçerek burada basın mensupları ile bir araya gelecek. Yıldırım, daha sonra Balçova Termal Otel'de İzmir Valiliği'nin organize ettiği program kapsamında sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile akşam yemeğinde buluşacak. Yıldırım, yemeğin ardından kentten ayrılacak.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Operasyonlar ülkemize huzur geldikten sonra da devam edecek"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN