Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Tüm sporcuların ellerine, kollarına, bacaklarına, nefesine kuvvet versin"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Allah bu turnuvada yarışacak tüm sporcuların ellerine, kollarına, bacaklarına, nefesine kuvvet versin, pedalların dönüşünü kolaylaştırsın" dedi.

24 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında yapılacak "52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu" için geri sayım başladı. Turun tanıtımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapıldı. Programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu önemli organizasyonda ve bugünkü tanıtım turunun düzenlenmesinde emeği geçen tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Turnuvaya iştirak edecek olan sporculara, takımlara, ülke temsilcilerine şimdiden başarılar diliyorum" dedi.
1963 yılında Marmara Turu'yla başlayan, 1965 yılında uluslararası statüye kavuşan, 1966 yılında da Cumhurbaşkanlığı himayesine alınan bu bisiklet turunun Türkiye'nin en köklü organizasyonlarından biri haline geldiğini belirten Erdoğan, "Hem ülkemizin tanıtımı hem de bisiklet sporunun sevilmesi noktasında önemli hizmetleri olan bu organizasyonu Cumhurbaşkanı olarak desteklediğimi ve desteklemeye devam edeceğimi özellikle belirtmek isterim" dedi.
"ALLAH TURNUVADA YARIŞACAK TÜM SPORCULARIN ELLERİNE, KOLLARINA, NEFESİNE KUVVET VERSİN"
Sporun, insanlığın ortak dili olduğunu dile getiren Erdoğan, "Farklı dilleri konuşan, farklı renklere sahip, farklı inançlardan, farklı kültürlerden insanların aynı amaç doğrultusunda bir araya gelmesi aslında dünyadaki diğer sorunların çözümü için de bize yol gösteriyor. Rekabetin yıkıcılıkla değil sürekli daha ileriye gitmeyle sonuçlandığı spordaki bu anlayışı siyasi, sosyal, ekonomik sorunların çözümüne de tahvil etmeliyiz" ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:
"Bizim medeniyetimiz dili, inancı,kimliği ne olursa olsun insana insan olduğu için değer veren bir birikim üzerinde yükselerek tüm dünyayı aydınlatmıştır. Bugün de bölgemizde ve dünyada karşımıza çıkan sorunlara aynı anlayışla yaklaşıyoruz.
Barış ve kardeşlik ikliminin teminatı olarak gördüğümüz sporun bu mücadelemize katkı sağlayan bir yönü olduğuna da inanıyorum. Bu düşüncelerle bir kez daha 52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun hayırlı olmasını diliyorum. Allah bu turnuvada yarışacak tüm sporcuların ellerine, kollarına, bacaklarına, nefesine kuvvet versin, pedalların dönüşünü kolaylaştırsın diyor, hepsine de şimdiden başarılar diliyorum."
MİLLİ MOTOSİKLETÇİ SOFUOĞLU'NDAN 'TEK TEKER' ŞOV
Konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından madalya takdim edildi. Daha sonra törene katılanların platforma çıkarak toplu fotoğraf çektirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı forsunun yer aldığı, üzerinde "Recep Tayyip Erdoğan" yazılı özel bisiklete binerek gazetecilere poz verdi.
Tanıtım lansmanına bisikletiyle katılan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nun alanda bisikletle yağtığı gösteri ilgi odağı oldu. Motosiklet şovlarıyla tanınan Sofuoğlu, kullandığı bisikletin ön tekerleğini sökerek gösteri yaptı. Sofuoğlu'nun şovu programa katılanlardan alkış aldı.
TANITIMA ÜST DÜZEY KATILIM
Tören öncesinde Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, milletvekilleri, bürokratlar, gazeteciler ve sporcuların yer aldığı grup, bisikletleriyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin ön bahçesine geldi. Tanıtım turunda Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, milli güreşçi Taha Akgül, çok sayıda milli sporcu ve basın kuruluşlarının temsilcisi de yer aldı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Tüm sporcuların ellerine, kollarına, bacaklarına, nefesine kuvvet versin"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN