Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençlere kodlama ve yazılım eğitimi müjdesi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. Cemil Ertem, TRT Haber'de çeşitli değerlendirmelerde bulundu. Ertem, seçim sonrası için gençlere kodlama ve yazılım eğitimi müjdesi verdi. Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) İŞKUR ve üniversiteler işbirliği ile verilecek kodlama ve yazılım eğitimlerinin seçimin hemen ardından başlayacağını açıklayan Ertem, "Bu reform genç işsizliğin azaltılmasında önemli rol oynayacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. Cemil Ertem, TRT Haber'de gündeme ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Yaklaşan 24 Haziran seçimleri ve AK Parti'nin ekonomi konusundaki vaatleri hakkında bilgi verdi.

GENÇLERE KODLAMA VE YAZILIM EĞİTİMİ VERİLECEK

Ertem, "AK Parti seçim beyannamesinde önümüzdeki 5 yılda ne yapılacağını açıkladı" diyerek muhalefetin işsizliği azaltacağını söylediğini ama nasıl yapacağını açıklamadığını belirtti. Muhalefetin vaatlerini gerçeklikten uzak olarak değerlendiren Ertem, "YÖK, İŞKUR üniversiteler işbirliği ile gençlere kodlama ve yazılım eğitimi verileceğini açıkladı.

ÖNCELİK ENFLASYON OLACAK

Merkezi yönetimin Mayıs ayında bütçe fazlası vereceğini belirten Ertem, Türkiye'nin mevcut piyasa fiyatlamasını haketmediğini belirtti. "Alacak sigortası sistemi seçim sonrasında başlayacak." diyen Ertem, Merkez Bankası'nın seçim sonrası önceliğinin enflasyon hedeflemesi olduğunun altını çizdi.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlere kodlama ve yazılım eğitimi müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN