Darbeci askerler İBB'ye yürüyen vatandaşa böyle kurşun yağdırdı

15 Temmuz darbe girişimi gecesi İBB önünde darbeci askerleri vatandaşlara kurşun yağdırması, kameralara yansıdı. Görüntülerde sağlık personelinin de ateş açılmasına rağmen büyük mücadele vererek yaralı vatandaşa yardım ediyor.

15 Temmuz darbe girişimi gecesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde yaşananlara ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. MOBESE kamerasına yansıyan görüntülerde vatandaşlar ve darbeci askerleri diyaloğu dikkat çekiyor. Askerler vatandaşları dağılmaları yönünde uyarıyor. Ancak bir süre sonra vatandaşlar İBB'ye doğru ilerlemeye başlıyor. Bu sırada askerler de vatandaşlara ateş ederek engellemeye çalışıyor. Bu sırada ayağından vurulan bir vatandaş yere düşüyor. Darbeci askerler ise kalabalığa ateş açmayı sürdürüyor.
Görüntülerdeki sağlık personelinin yaralılara yardım çabası da dikkat çekiyor. Olay yerine gelen bir ambulans, yaralı vatandaşı almak için hamle yapıyor ancak bu sırada silah sesi duyan sağlıkçılar ambulansın arkasına saklanarak kendilerini korumaya çalışıyor. İkinci bir hamle yapan sağlık personeli açılan ateşle tekrar ambulans arkasına saklanıyor. Son bir hamle ile öne atılan sağlık ekipleri, sonunda vatandaşı alarak ambulansa bindiriyor.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbeci askerler İBB'ye yürüyen vatandaşa böyle kurşun yağdırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN