Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demirtaş'tan teröre açık destek

Hafta içi her sabah 06.45’de Nihan Günay’ın sunumu ile ATV ekranlarında yayınlanan Kahvaltı Haberleri’nde bugün HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın teröre desteği gündeme getirildi. İşte çarpıcı haberin detayı ve Nihan Günay’ın yorumu…

Selahattin Demirtaş, son iki seçimde, Türkiye Partisi oldukları iddiasıyla meydanlara çıkmış, oy istemişti... O Demirtaş, yani bir Türkiye Partisi'nin lideri olma iddiasındaki Demirtaş, bir Alman gazetesine verdiği demeçte; akıl almaz cümleler kurdu... Daha önce de benzer açıklamalar yapmıştı, yine açık açık; PKK'yı terör örgütü olarak görmediklerini söyledi… "Ancak, sivilleri hedef alan eylemlerini terör olarak nitelendiriyoruz" diyerek de, PKK'nın güvenlik kuvvetlerine saldırılarını meşru gördüğünü beyan etmiş oldu.

MİLLET SİZİ AFFETMEYECEK!

Nihan Günay, Selahattin Demirtaş'a "neyi terör olarak gördüklerini" sordu ve "millet sizi affetmeyecek" dedi: "Selahattin Demirtaş PKK'yı terör örgütü olarak görmediklerini söylüyor. Biz de sormak istiyoruz... Ne olarak görüyorsunuz? Bir örgütün terör örgütü olarak adlandırılması için ne yapması gerekiyor? Çocukları yetim bırakıyorlar, çocukları, sivilleri hedef alıyorlar. Bu örgütün, terör örgütü olması için daha ne yapması gerekiyor size göre? Çocukları katleden, babasız bırakan bu terör örgütünü desteklemekten vazgeçin artık, bu millet sizi affetmeyecek."

CEVABI HALK MEYDANDA VERDİ

Nihan Günay, HDP'nin Bakırköy'de düzenlediği mitinge katılımın az olduğuna vurgu yaparak, Demirtaş'ın küstah açıklamalarına en güzel cevabı yine halkın meydanlarda verdiğini belirtti: "Demirtaş'ın bu açıklamalarına en güzel cevabı yine halk verdi. HDP'nin dün Bakırköy'de düzenlediği mitinge katılım çok azdı. Demirtaş, Bakırköy'de adeta boş meydana konuştu. Bakırköy'de bunlar yaşanırken, Başbakan Binali Yıldırım'ı Diyarbakır'da on binlerce kişi dinliyordu."

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş'tan teröre açık destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN