Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demokrasi nöbeti tutan lilerin Erdoğan sevgisi!

15 Temmuz darbe giriminin ardından başlayan demokrasi nöbetine liler de tam kadro destek veriyor.

FETÖ'ye bağlı bir grup asker tarafından 15 Temmuz'da gerçekleştirilmek istenen darbe grimin ardından ülke genelinde başlayan Demokrasi nöbetleri sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ikinci talimatına kadar devam edecek nöbetlerin 13. gününde binlerce kişi Türk Bayrakları ile birlikte Demokrasi Alanını akın etti. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan nöbete Geçici Hükümet Başbakanı Cevat Ebu Hatap ile bazı bakanları ve Türkmen liderler de katıldı. Konuşan Hatap, "Bizim Suiye'de ki tecrübemize dayanarak söylüyorum, katillerle ve teröristlerle konuşmak, sözleşmek, pazarlık olamaz. Çünkü bu teröristlerle ve darbecilerle konuşmak ve bir araya gelmek, desteklemek, onlar gibi olmaktır. Bunu Suriye direnişi tecrübesine dayanarak söylüyorum" dedi.
Esad'ın kendi milletini öldürdüğünü söyleyen Hatap, Esad ve batılı ülkelerin maskelerini ise ile birlikte düşürdüklerini kaydetti. Hatap, "Terörist başı Beşar Esad, Şam'da oturan o katil hiçbir şey bırakmadı, milletin kanını döktü. Her yöntemi denedi. Teröristlerle iş birliği yaparak her evde kan akıttı. Bunu rağmen hukuku, demokrasiyi sözde savunan batılı ülkeler, hala o katille işbirliği yapıyorlar. Her türlü yalanla iş birliğine devam ediyor" şeklinde konuştu.
Darbecileri cezalarının verilmesini isteyen Hatap, Türk milletine her konuda yardım etmeye hazır olduklarını kaydetti. Hatap, "Darbe girişiminin ilk saatinden bu güne sizle beraber olduk. Çünkü siz özgürlüğü ve demokrasiyi koruyorsunuz. Bu bölge dünyaya örnek oldu. Türkiye sürekli kardeş Suriye'ye beraber olmuş, batı ülkelerinin maskelerini düşürmüştür. Suriye ve Türkiye milleti bu bölgede bir ve birlikte olacaktır. Bu darbecileri cezalandırmaktan vazgeçmeyin, biz de sizle birlikteyiz. Önce Allah'a güvenin ikinci olarak meşru hükumete iktidarınıza güvenin. Üçüncü olarak bize güvenin. Biz de yanınızdayız. Biz de buradaki gibi hükumet kurulur özgür oluruz. Biz tarafsızız iç işlerinize müdahale etmeyiz. Kanun ve hukuk çerçevesinde her zaman yardım etmeye ve ölmeye hazırız. Çok teşekkürler ediyorum. Gerçek seçilmiş iktidara ve hükumetinize teşekkür ediyoruz, Allah sizin ve o uzun adamın yaşını uzun etsin" diye konuştu.
Programda,ilahiler ve kahramanlık türküleri ve Mehter Marşları da okundu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasi nöbeti tutan Suriyelilerin Erdoğan sevgisi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN