Doğu Perinçek '' A Haber'e konuştu''

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek A Haber'e birbirinden çarpıcı özel açıklamalar yaptı. A Haber editörü Abdullah Yıldırım'ın sorularını yanıtlayan Perinçek, "CHP ile HDP nasıl yan yana gelir?" diye sordu, "TSK PKK'nın belini kırdı. Eninde sonunda silah bırakacaklar. Bu savaş saray savaşı değil vatan savaşıdır" dedi.

SİLAHLI KUVVETLER PKK'NIN BELİNİ KIRIYOR
7 Haziran bir çıkmaz ve 7 Haziran'da Türkiye çırpınıyor. Bakınız dört parti girdi parlamentoya, sonuçlara bakıyoruz 7 Haziran'dan sonra bir kanun çıkartamadılar, bir karar alamadılar. 24 Temmuz'dan sonra TSK'nın harekâtı başladı bölücü teröre karşı. Bu harekât önemli başarılar kazanıyor, TSK, PKK'nın belini kırıyor. 7 Haziran çıkmazında Türkiye debelenirken böyle bir umut ışığı belirdi.

BU SARAY SAVAŞI DEĞİL, VATAN SAVAŞIDIR
Bu savaş bir vatan savaşı. Bu savaş saray savaşı değil. Mehmetçik kan veriyor, can veriyor. Birinci cihan savaşını hatırlayalım, Mehmet Akif ne diyordu; 'Kimi Hindu, kimi yamyam, kimi bilmem ne bela' yani Çanakkale'de üzerimize İngilizlerin, Fransızların sürdüğü kuvvetler neydi? Avustralya'dan toplamış getirmiş, Yeni Zelanda'dan, Afrika'dan getirmiş ve şimdi de yine Amerikan emperyalizmi bu kez PKK terör örgütünü üzerimize sürüyor. Bu bir kere en temel gerçek, buna karşı en geniş güçlerin birleşmesi lazım yani bütün milletin birleşmesi lazım, milleti temsil eden güçlerin. Zaten milletin birleştiğini görüyoruz.

TOPYEKÜN MEHMETÇİĞİN YANINDA OLMALIYIZ
Bazı siyasal partiler, bazı yayın kuruluşları çok acıdır, HDP'yi PKK'yı koruyan bir konuma girmiş durumdalar. Mehmetçik orada savaşıyor. Bizim hepimizin bütün partiler, bütün yayın organları, bütün millet bütün imkanlarımızla topyekun Mehmetçiğin yanında, polisin yanında olmamız lazım. Yayın organlarında da görüyoruz, en çok sahne alan HDP'liler. Yani Türkiye'yi bölsün parçalasın, vursun kırsın, mayın döşesin, haraç toplasın, yol kessin diye televizyonlar onlara açılıyorlar. Bu bozguncu bir faaliyet, bu bozguncu faaliyetten Türkiye'nin çıkması lazım.

ATIN O AMERİKAN SİLAHLARINI ELİNİZDEN
Siz o elinizdeki Amerikan silahı ile kimi vuracaksınız? Atın o Amerikan silahları elinizden. Kardeşinizi mi vuracaksınız, komşunuzu mu vuracaksınız? Bu silahları ellerinden atması lazım, kirletiyor ellerini Amerikan silahı. Ellerindeki Amerikan silahı ile büyük bir leke yüreklerine, zihinlerine düşüyor.

PKK'YA SİLAH BIRAKTIRILACAK
Silah bıraktırılacak onlara! İstedikleri kadar biz silah bırakmayız desinler. Buradan milletime sesleniyorum; Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve polise güvenelim, koruculara güvenelim göreceksiniz PKK'ya silah bıraktırılacak. İstediği kadar o silah bırakmam desin. O elindeki Amerikan silahlarını yere atmak zorunda ve ellerini teslim oluyoruz diye havaya kaldırmak zorunda kalacaklar.

CHP NEDEN HDP VE PKK İLE ELELE?
CHP Gençlik Kolları ve HDP Gençlik Kolları birlikte barış faaliyeti yapıyor. Ne demek CHP Gençlik Kolları, HDP-PKK ile el ele? Bu yanlışlardan herkes artık vazgeçmeli. Hiç kimse PKK'nın elini tutamaz, o kanlı bir el. PKK'ya yardım edenler Mehmetçiğin vurulmasına yardım ediyor, mayın döşenmesine yardım ediyor.

FETHULLAH GÜLEN ABD'NİN PROJESİDİR
Fetullah Gülen'in örgütü bir proje. ABD'nin özellikle Müslüman ülkelerde ve Türk dünyasında Orta Asya Türk Cumhuriyetleri'nde entelijans devşirmesi için bir takım kabiliyetli, nitelikli insanları, gençleri, aydınları alıp eğitip Amerika adına, ondan sonra ülkelerin başına oturtmak için kurduğu örgüt, bir Gladyo uzantısı. Yani Amerika'nın meşhur NATO ülkeleri içindeki gizli örgütü olan, yer altı örgütü olan Gladyo'nun görevlerini yapan bir örgütlenme.

TERÖR ÖRGÜTÜNE BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ OLMAZ
Terör örgütlerine, suç örgütlerine özgürlük olmaz. Basın özgürlüğü, Atatürk'ün de bu konuda çok önemli bir konuşması var basın özgürlüğü konusunda. Cumhuriyet'e karşı suç işleyen örgüte özgürlük olmaz. Vatana karşı suç işleyen PKK gibi örgütlere özgürlük olmaz. Cumhuriyet ve vatanın kendini savunma hakkı var ve o nedenle bu örgütlere kanat germeyi, kalkan olmayı bir demokrasi, hürriyet gibi kavramların arkasına sığdırmaya çalışmak çok büyük bir yanlış.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğu Perinçek '' A Haber'e konuştu''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN