Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya ordularının Türk askerleri böyle buluştu!

Efes 2016 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı tatbikatına katılan Amerika Birleşik Devletleri , İngiltere ve Almanya ordularında görev yapan 3 Türk kökenli personel vatanlarından binlerce kilometre uzakta da olsalar gelenek görenekleri unutmuyorlar.

Yurt dışında askerlik mesleğini seçtiler. Kader onları kökenlerinin olduğu Anadolu topraklarında buluşturdu. 3 farklı ülke ordusunda görev yapan 3 askeri personel Efes 2016 tatbikatı kapsamında bir araya geldi. Piyade Başçavuş Necati Akpınar Amerikan ordusunda 26 yıldır görev yapıyor.
Efes 2016 tatbikatına katılan Akpınar yabancı ordularda görev yapan Türk kökenli 3 askeri personelden en kıdemlisi.
Akpınar," Ben Ankara'da büyüdüm ,bizim aile Kars'tan gelmiş .Üniversiteyi bitirdim 1984'ten beri Amerika'dayım . Bizim askerlerle çalışmak gurur verici hakikaten gurur duyuyorum " dedi.
Alman ordusunda sözleşmeli onbaşı olarak görev yapan Hakan Keski ise Tekirdağlı gurbetçi bir ailenin oğlu. Keski ise " Almanya'da doğdum.Annem babam Türkiye'de doğdular.Evlenirken Almanya'ya taşındılar. 9 yıldan beri askerim mutluyum " diye konuştu.
Helikopter teknisyeni olan Astsubay Çavuş Oğuz Yalvaç ise İngiliz Ordusunda görev yapıyor.
Yalvaç ise duygularını şöyle anlattı:
"Babam Türk Konya'dan ,annem İngiliz Londra'dan .Ben Londra'da doğdum. İngiliz okuluna gittim .Şimdi 4 yıldır asker olarak çalışıyorum ."
Her üç askeri personelde tatbikat nedeniyle vatanlarında olmaktan mutlu olduklarını vurguladılar.
Askerlerden ikisi Galatasayarlı olduğunu biri ise Beşiktaşlı olduğunu söylediler.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya ordularının Türk askerleri böyle buluştu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN