En genç 15 Temmuz gazisi: 38 tane cesedi kendi ellerimle taşıdım!

15 Temmuz özel programına katılan 16 yaşındaki gazi Kevser Kutlu, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını ve akıllara durgunluk veren kahramanlık hikayesini anlattı. Kutlu "38 tane cesedi kendi ellerimle taşıdım" dedi.

16 yaşındaki Kevser Kutlu 15 Temmuz darbe girişiminin en genç gazilerinden. Kutlu, darbe girişimi gecesi yaşadıklarını şöyle anlattı:

Arkadaşım aradı 'Ankara'da darbe var' dedi. Ankara'da darbe diye bir şey olamaz dedim ve ardından televizyonu açıp Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sokağa dağılın dediğini duyunca, babamla beraber Kızılay'a gittik.

"TANKIN İÇİNE ATLADIM"

Tanklar vardı. Beni kimse tutamadı. Tankın içine atladım. "Sen dedim Türk bir kızı vuracak mısın". 'Çık' dedim teslim ol. "Yok ben çıkmam" dedi. Bir tane er dedi ki "Beni buraya tatbikat var diye getirdiler. Yine dedim ki çık teslim ol.

"HER YERİMDEN KAN AKIYORDU!"

Genelkurmay önünde yaralandığını belirten genç kız, "Bana diyorlar ki sen ağırsın. "Benden daha ağırları var, siz onları götürün" dedim. Polisler her yerimden kan aktığı için beni Numune Hastanesi'ne götürdü. 5.5 saat sonra kendime gelebildim. Vatan sağolsun"

Genç kız bu sözlerin ardından gözyaşlarına boğuldu.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
En genç 15 Temmuz gazisi: 38 tane cesedi kendi ellerimle taşıdım!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN