Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan’ın 15 Temmuz gecesi yayınlanmadığı iddia edilen görüntüsü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz ihanet gecesinde darbe girişimiyle ilgili Marmaris'te yerel basına yaptığı ve hiçbir yerde yayınlanmadığı iddia edilen görüntüleri o gece canlı yayında A Haber ilk olarak ekranlara taşımıştı.

O gece Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, CNNTürk'te Hande Fırat'a konuşmadan önce Marmaris'te yerel gazetecilere yaptığı konuşma vardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Saat 00:05'te Marmaris'te kendisini izleyen yerel medya kuruluşlarına konuştmaya başladı. Cumhurbaşkanı'nın konuşması yaklaşık 6 dakika sürdü. Cumhurbaşkanı konuşmasını bitirdiğinde saat yaklaşık 00:11'di. Ancak orada aralarında Anadolu Ajansı'nın da bulunduğu medya kuruluşları o görüntüyü yayınlayamadı. Bunun üzerine Marmaris'teki diğer haber kaynakları görüntüleri A Haber'e görüntüleri hızlıca gönderdi. Boyut olarak da büyük olan görüntüler WhattsApp üzerinde saat 00:27'da A Haber'e ulaştı. A Haber editör masası zaman kaybetmeden görüntülerin ham halini vtr ve dsf olmadan akıllı telefondan 00:31''de yayına verdi. A Haber, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk açıklamalarını CNN Türk ile neredeyse eş zamanlı yayına taşıyarak tarihi bir yayıncılık gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 00:35'de de FaceTime'dan A Haber'e bağlanarak Banu El'e konuştu

A Haber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk açıklamasını diğer bütün devlet kanalları devlet ajansları ve diğer özel kanallardan saatler önce yayınlamıştı. Ancak bu açıklama ilk saatlerde Anadolu Ajansı (AA) dahil hiçbir yerde yayınlanmadı. AA Genel Müdürü Şenol Kazancı konuyla ilgili görüntünün çok kötü olduğunu ve abonelerine sadece metin olarak geçtiklerini ifade etmişti.

A Haber Televizyonu ise o hain gecede elindeki tüm imkanlarını seferber ederek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı o ilk konuşmasını kısıtlı imkanlarla canlı yayında ekranlara getirdi. Ülkenin bekasının tehlikede olduğu anlarda kaybedilecek zamanın olmadığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı o konuşmayı cep telefonundan aktararak canlı yayında ekranlara taşıdı.

İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz gecesi hiçbir medya kuruluşunda yayınlanmadığı iddia edilen A Haber ekranlarından canlı olarak yayınlanan o görüntüler…

;
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan’ın 15 Temmuz gecesi yayınlanmadığı iddia edilen görüntüsü!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN