Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fahrettin Altun: Türkiye’nin istikrarı hedefte

"Türkiye neden terörün hedefinde?" A Haber'de yayınlanan Söz Teması programında bu soruya yanıt arandı. SETA İstanbul Genel Koordinatörü Doç. Dr. Fahrettin Altun, terör saldırılarının amacının, Türkiye'nin istikrarını bozmak ve siyasi liderliğini zayıflatmak olduğunu söyledi. Altun, "PKK üzerinden Erdoğan düşmanlığı yapıp, mevcut yapıyı sistemi çökertmeye çalışıyorlar" dedi.

Türkiye söz konusu olduğunda neden yer yerinden oynamıyor? Çünkü Türkiye hedefte. Türkiye'nin yükselişi hedefte, istikrarı hedefte. Türkiye'de hali hazırda yürüyen güçlü siyasi liderlik hedefte. Terörün her yerde hedefi nettir, ortaktır; korku ortamı oluşturmak ve bu korku ortamıyla beraber gündelik hayatı kilitlemek, siyaseti kilitlemek ve bunun üzerinden ekonomiyi çökertmek. Türkiye'de bu bir taraftan hedefleniyor. Neden bir süredir bu saldırılar yoğunlaşıyor diye baktığımızda, Türkiye'nin çok etkili bir şekilde kendisine savaş açan terör örgütleri ile mücadele etmesi bu anlamda onu saldırıların hedefine yerleştiriyor. Türkiye, uluslararası alanda Suriye'de, KCK'nın Suriye kolu PYD'nin şımarık bir şekilde hiçbir hak hukuk tanımadan tamamen işgalci bir tavırla hareket etmesinin önündeki tek engeli oluşturdu ve bu anlamda PYD'nin yapmaya çalıştığı o kirli projeyi açığa düşürdü.

"PARALEL, PKK'YA DESTEK VERİYOR"

Türkiye'de bir kısım kendisini mağlup gören, imtiyazlarını yitirdiklerini düşünen kesim, bazı müstemleke yazar-çizer takımı, paralel yapı mensupları şu anda PKK'ya destek veriyorlar ve PKK eylemlerini meşrulaştırmaya çalışıyorlar, PKK propagandası yapıyorlar. PKK üzerinden Erdoğan düşmanlığı yapıp mevcut Türkiye'deki meşru yapıyı, sistemi çökertmeye çalışıyorlar.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Fahrettin Altun: Türkiye’nin istikrarı hedefte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN