Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Faruk Çelik ''Asgari ücret net 1300 TL olacak''

"Asgari ücret yeni yıl ile birlikte 1300 lira olacak. " müjdeyi Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik A Haber’de katıldığı Toplumsal Hafıza programında açıkladı. Çelik, "Muhalefet vatandaşın hissiyatını istismar etti, biz zaten vaat etmesek de bunu yapacaktık" diye konuştu.

''ASGARİ ÜCRETİ 184 TL'DEN ALDIK''
Biz asgari ücreti 184 TL'den aldık ve net 1000 TL şu anda. Biz demedik ki bunu 5 kat artıracağız, geçmiş hükümetler bunu gıdım gıdım artırırken, 4 lira 5 lira artırırken, biz bunu 5 katı artırıp 1000 liraya getireceğiz demedik, yapılması gerekeni yaptık. Enflasyonun iki katı üzerinde asgari ücrette artışları gerçekleştirdik. Şunu söylemeye çalışıyorum bunlar hükümetlerin görevidir,bunları millete karşı çıkıp 'Ey vatandaş senin hakkın olan bir şeyi sana vereceğim' demenin doğru olmadığı anlayışı ile AK Parti 13 yıl geldi.
''HALKIN HİSSİYATI İSTİSMAR EDİLDİ''
Ne zaman ki 7 Haziran'a geldik, karşımıza bir muhalefet çıktı. O güne kadar ideolojik dayatmalarla milletin karşısına çıkan muhalefet, ilk kez vatandaşın hissiyatını bir anlamda istismar eden bir politika ile milletin karşısına çıktı ve bize de bugüne kadar söylemeden, vaat etmeden yaptıklarımızı şimdi söyleyerek, vaat ederek yapacaklarımız haline getirdi. Çünkü öyle bir hissiyat oluştu ki, AK Parti söylemek zorunda kaldı.
''1 OCAK 2016'DA NET 1300 TL OLACAK''
Bunlar zaten yapmamız gerekenlerdi, asgari ücrette zaten artışı sağlayacaktık biz. İş sağlığı güvenliği kanunu çıkardık orda diyor ki 'Tehlike sınıfına göre asgari ücreti farklılaştırın.' O bizim politikalarımızdan bir tanesi, zaten farklılaştıracaktık. Yapacağımız şeyleri söyleyelim bunları vaat ettik biz, 1 Ocak 2016'da asgari ücret net 1300 TL.
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Faruk Çelik ''Asgari ücret net 1300 TL olacak''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN