Fatma Benli ''HDP terör saldırıları ile ilgili algı operasyonu yapıyor''

A Haber’de yayınlanan Arka Plan programında HDP'nin artan terör saldırılarına karşı tavrı değerlendirildi. Programın konuklarından AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli, HDP'nin terör saldırıları ile ilgili algı operasyonu yaptığını söyledi. PKK bugün demiryolu işçilerini hedef aldı diyen Benli, PKK sivilleri hedef alıyor ama HDP hala bu saldırıları neden kınamıyor diye konuştu.

HDP,TERÖR SALDIRILARI İLE İLGİLİ ALGI OPERASYONU YAPIYOR
'HDP sürekli olarak farklı argümanlarla ortalığı bulandırmaya çalışıyor. 'Biz savaş yaptırmayacağız' diyorlar mesela, bunu çok ciddi olarak kullanıyorlar. Algı operasyonu o kadar güzel ki… İşte Suruç'u ki bizatihi CHP'nin raporunda bile Suruç Belediyesi'nin polislere kimlik kontrolü yaptırtmadığını, onların ihmali olduğunu, 10 aydır açılmayan kullanılmayan kameraların olduğunu ifade etmesine rağmen kimliği belirsiz bir şekilde hiçbir delilleri, herhangi bir iddiaları olmadan sadece yalan at nasılsa çamur bir şekilde yapışacaktır mantığıyla Cumhurbaşkanı ya da başka bir yerleri hedef gösterebiliyorlar. Bizatihi PKK'nın web sitelerinde kabul edilmesine rağmen polislerin evinde şehit edilmesini bile farklı örgütlere söylüyorlar. Dolayısıyla bu bakış açısına sahip olan insanların polislerin şehit edilmesini, bugün biliyorsunuz demiryolu işçileri vefat edildi. Bizzat rayları tamire giden insanlara PKK ateş açtı. Orada demiryolu işçisini öldürdüler. Buna ilişkin herhangi bir açıklama olmadı ki. HDP açıkça ve net olarak 'Ben yapılan bütün saldırıları, bütün olayları kınıyorum ve bunların sona erdirilmesi için elimden geleni yapmayı taahhüt ediyorum' desin.
SÖZLERİNDE TUTARLILIK YOK
'Demirtaş bunu açıkladı; 'Ben silah bırakın derim' dedi. 'Ama silah bırakın dememin herhangi bir anlamı yok dolayısıyla bunu gerekli mercilere ileteceksiniz' dedi. Burada acziyetini de ifade etti. Bunu söylemek istememesinde aslında oradaki art niyetini de ifade etmiş oldu. Biz bunu söyleme niyetinde değiliz çünkü söylediğimiz zaman da herhangi bir şekilde sonuç vermeyecek dedi. Zaten bir gün önce silah bırakın derse ertesi gün de artık bundan sonra kendi güvenliğinizi de kendiniz sağlayın diyorlar. O noktada onların sözleri arasında herhangi bir şekilde tutarlılık yok.'
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatma Benli ''HDP terör saldırıları ile ilgili algı operasyonu yapıyor''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN