Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fethullah isimli öğrenciye rektörden "adını değiştir" tepkisi

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle kardeş okul seçilen Yarımca İlköğretim okulunu ziyaret etti. Ziyaret sırasında öğrencilerle sohbet eden Rektör Çomaklı adını sorduğunu öğrenciden Fethullah cevabını alınca, “Hemen babana söyle bu ismi senden kaldırtsın” dedi.

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı 24 Kasım Öğretenler Günü nedeniyle kardeş okul seçilen Aziziye ilçesindeki Yarımca İlköğretim okulunu ziyaret etti. Öğrencilerle yakından ilgilenen Rektör Çomaklı hepsi ile tek tek sohbet ederek çeşitli hediyeler dağıttı. Yarımca İlköğretim okulunda öğretmenlik yapan Atatürk Üniversitesi'nden mezun olan Mesut Dövenci, Rektör Çomaklıya okul ve öğrencilerle ilgili bilgiler verdi. Okulun ihtiyaçlarının giderilmesi gerektiğini söyleyen Rektör Ömer Çomaklı, "Yarımca İlköğretim okuluna elimizden geldiği kadar bilgisayar yardımı yapalım" dedi. Öğrencilerle tek tek ilgilendikten sonra okulun öğretmeni Mesut Dövenciye'de çeşitli hediyeler vererek 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı.


Rektör Çomaklıdan Fethullah ismine tepki
Öğrencilerle tek tek ilgilenip nasıl olduklarını soran Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı bir öğrencinin adını sordu. Öğrencinin ismine Fethullah demesi üzerine Rektör Çomaklı isme tepki göstererek, "Hemen babana söyle bu ismi senden kaldırtsın" diye konuştu.


"Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun"
Tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayan Rektör Çomaklı, "Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününün kutluyorum. Bu vesile ile bizim Üniversitemizden mezun olan Mesut hocamızın okulunu ziyaret ettik. Çok mutlu oldum. Çocuklarımızla beraber olduk. Gerçekten ciddi bir efor sarf ediyor hocamız 4 sınıf ile ilgilenerek. Bundan dolayı hocamızı tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.
Yarımca İlköğretim Okulu Öğretmeni Mesut Dövencide Rektör Çomaklı'nın yapmış olduğu ziyaretten dolayı memnun kaldıklarını söyleyerek teşekkür etti.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethullah isimli öğrenciye rektörden "adını değiştir" tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN