FETÖ'cü pilot polisler tutuklandı!

Darbe Girişimi gecesi, görevli pilot polis, Huber Köşkü’ne gitmek isteyen Polis Özel koruma amaçlı Huber Köşkü’ne helikopter ile gitme isteğine yazılı emir istemişti. O pilot polis, adliyede ifade vermiş ardından serbest bırakılmıştı. Pilot polis olayın aydınlanması ile diğer 2 pilot ile birlikte tutuklandı.

Darbe girişiminin olduğu gece, Polis Özel Harekat'tan bir grup tim, Huber Köşkü'ne koruma amaçlı helikopter ile gitmek istedi. Helikoptere binmek üzere gitmek isteyen özel harekat timlerine Polis Pilotu Başkomiser Ender Küçüka kendisine yazılı emir getirilmesini istemişti. Kendisini arayan daire başkanına da olumsuz yanıt verdiği ve uçmadığı bilgisine ulaşıldı. Ancak, Emniyet Genel Müdürlüğü, Havacılık Dairesi Başkanlığı, Uçuş Kıymetlendirme Kurulu, Uçuş Personeli Nitelikleri ve Hava Aracı Görevlendirme Yönergesi'nde ilgili maddesi olağanüstü durumlarda yazılı emir aranmayacağını belirtiyor.
3 pilot hakkında tutuklama kararı
Buna rağmen ilgili pilotlar emrin yapılmamasına neden olması suçlarından açığa alındı. Pilot Başkomiser Ender Küçüka, Sözleşmeli Pilot M. Barış Aktaş, Pilot Komiser, Tolga Gültekin, adli işlemlerin ardından tutuklandı.
Pilotların evinde arama yapıldı
Pilotların evinde yapılan aramalarda ise çarpıcı materyallere rastlanıldı. Pilot Başkomiserin evinde yapılan aramalarda bir adet cd kutusu içerisinde M. Fethullah Gülen(Ümit ile Şahlanış) ibaresi bulunan cd bulundu. Öte yandan Pilot Polis Aktaş, adliye çıkışında gazetecilere verdiği ifadelerde kendisinin yazılı emir olmadan uçamayacağını belirtmişti.
O anlar kamerada
Görüntülerde helikopter hangardan çıkarılırken, özel harekatçılar geliyor. Ancak helikopterin kalkmasına izin verilmediği için özel harekatlar bekliyor.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'cü pilot polisler tutuklandı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN