Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazi Özel Harekat Polisi Hayati Boydak, yaşadıklarını anlattı

Diyarbakır Sur’da PKK’lı teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda bacağına kurşun saplanan özel hareket polisi Hayati Boydak, iyileştikten sonra arkadaşlarının yanına döneceğini söyledi.

1,5 ay önce Amasya'dan geçici görevle gittiği Sur'da operasyonda teröristlerin attığı el bombasının patlamaması üzerine peşinden el yapımı bomba fırlatmalarının ardından açılan ateş sonucu gelen kurşunun bacağına isabet etmesiyle yaralanan evli ve 2 çocuk babası Hayati Boydak, "Geri gideceğim oraya. İyi olduktan sonra burada kalacak halim yok. Kalleş kurşun yedik diye burada duracak halim yok. Vatanımızın bir parçası. Bırakacak halimiz yok orayı. Ne olursa olsun. Gerekirse şehitte veriyoruz. Gazi de vereceğiz. Ama bir parçamızı vermeyeceğiz biz onlara" dedi.
Bacağına taş değdiğini sandığını, birkaç dakika sonra ağrı hissetmesi üzerine yaralandığını ambulansa binerken fark ettiğini anlatan 47 yaşındaki Boydak, "Kimseye haber vermedim. Eşimin bile haberi olmadı. Amasya'ya gelince 3-4 gün sonra alıştıra alıştıra söyledim. Askeri hastanede çok iyi baktılar bana. Kurşun sinirlerle kas arasında olduğu için 'alırsak zarar veririz' dediler. 'Bu sefer yürümede sorunun olur. Biraz böyle kalırsa vücut bunu kabul edecek. Belli bir şeyden sonra normal hayatına dönersin' dediler. Onun için almadılar. Bende doktorların bildiği bir şey var dedim" diye konuştu.
Amasya merkez Hattat Hamdullah Efendi Camisi cemaatinin döndüğünü öğrenince evinin önüne gelip dualar eşliğinde kurban kestirmelerini sevinirken Batman'daki bir camide cuma namazında imamın şehit polis ve askerler için cemaatten dua istemesi üzerine camiyi terk edenlere tepki gösteren Hayati Boydak, "Şehitleri kabul etmeyen, gazileri kabul etmeyen Müslüman olamaz. Bu ülke için kanını döken şehitlerimize, gazilerimize her türlü fedakarlığı gösterecekler. Bir Allah'ın duasını esirgiyorlarsa onlara diyecek başka bir şey yok. Allah ıslah etsin" şeklinde konuştu.
'Teslim olun' diye seslendikleri teröristlerden de aynı cevabı aldıklarını anlatan Boydak, "Çatışma çemberinin içinde masum halk, sivil halk kimse yok. Olmazsa bile biz varmış gibi gidiyoruz zarar görmesinler diye. Şehit ve gazi vermemizin sebebi o. Oradaki çatışanların çoğu genç. 15-17 yaşında teröristler. Bunları masum halk olarak dışarı yansıtıyorlar. Bu devlete kurşun sıkan 15 yaşında da olsa, 17 yaşında da olsa teröristtir. Ama biz yine elimizden gelen insani şeyi gösteriyoruz" ifadelerini kullandı.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazi Özel Harekat Polisi Hayati Boydak, yaşadıklarını anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN