Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genelkurmay Başkanı Akar'dan Ermeni Milletvekili'ne tepki

Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar, NATO toplantısında Ermeni Milletvekili Koryun Nahapetyan'a sert tepki göstererek, "Halep'le ilgili Türkiye'nin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir tek mermi attığını söyleyen varsa ben istifa ederim. Bu terbiyesizliktir, iftiradır, yalandır, ahlaksızlıktır" dedi.

Orgeneral Hulusi Akar: "Bu terbiyesizliktir, iftiradır, yalandır, ahlaksızlıktır"

Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar, İstanbul'da düzenlenen NATO Parlamenterler Asamblesi Genel Kurulu'nda konuştu. Konuşmasının ardından parlamenterlerin sorularını yanıtlayan Akar, Ermeni Milletvekili Koryun Nahapetyan'ın sözde Ermeni soykırımının 26 ülke tarafından tanındığını hatırlatması ve konuda bir soruşturma yapılım yapılmadığını sorması üzerine sert tepki gösterdi.
Orgeneral Akar, "Ermeni soykırımını bazı ülkelerin kabul etmiş olması hiçbir şeyi değiştirmez. Soykırımla ilgili her ülke kendi hakkını kullanarak kabul edebilir. 16 yüzyılda Galile dünya dönüyor dediğinde, bütün dünya, dönmüyor diyordu. Bu hiç bir zaman dünyanın döndüğü gerçeğini değiştirmedi. Dolayısıyla bütün ülkeler 'Soykırım var' dese dahi, soykırım olmadığı gerçeğini değiştiremez. Suriye'nin, Irak'ın toprak bütünlüğüne müdahale ettiğimiz şeklindeki bir yorum, olaylar bilinmiyorsa, cahillik yoksa bir art niyet vardır" dedi.
Hulusi Akar, Nahapetyan'ın Türk askerinin Suriye'den ne zaman çekileceğini sorması üzerine, "Bizim hiçbir şekilde Suriye'yle, Irak'la, toprak bütünlüğüyle ilgili hiçbir sorunumuz yok. Milletvekili yine bilmiyorsa son derece art niyetli ve yalan söylüyor. Ya son derce cahil, ya son derece art niyetli. Başka izahı yok çünkü Türk Silahlı Kuvvetlerinin Halep'le ilgili tek bir münasebeti yok. Attığı mermi yok. Böyle bir şey söz konusu değil. Bu anlaşılmaz bir şey. Mutlaka sayın milletvekilinin bugün hemen telefonla kendi askeri makamlarıyla konuşup, orada ne olup bittiğini öğrenmesi lazım. Halep'le ilgili Türkiye'nin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir tek mermi attığını söyleyen varsa ben istifa ederim. Bu terbiyesizliktir, iftiradır, yalandır, ahlaksızlıktır" ifadelerini kullandı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Genelkurmay Başkanı Akar'dan Ermeni Milletvekili'ne tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN