Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genelkurmay Başkanı Akar’dan Şırnak, Yüksekova ve Başkale ziyareti

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ile birlikte Şırnak, Hakkâri Yüksekova ve Van Başkale’de ki birlikleri ziyaret etti.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Çolak ile birlikte Şırnak, Hakkari Yüksekova ve Van Başkale'de konuşlu olan birliklerde denetlemelerde bulunarak devam eden teröristle mücadele harekatının sevk ve idaresini yerinde inceledi. Orgeneral Akar, Şırnak Valisi Ali İhsan Su ve İl Emniyet Müdürü Celal Sel'in de eşlik ettiği Şırnak ziyaretinde, 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı ve Çakırsöğüt Jandarma Tugay Komutanlığının yürüttüğü operasyonlar hakkında bilgi aldı.
Ardından Yüksekova'ya geçerek 3'üncü Piyade Tümen Komutanlığını ziyaret eden ve geceyi bu birlikte geçiren Akar ve beraberindeki heyet, Şemdinli'de 34'üncü Hudut Tugay Komutanlığı Modüler Üs Bölgesi Gomane Tepe'de de incelemelerde bulundu. Kahvaltıyı Gomane Tepe'deki askerlerle birlikte yapan Akar, hudut güvenliği, kaçakçılığın önlenmesi ve teröristle mücadele harekatında büyük bir kahramanlık ve özveri ile görevlerini ifa eden personeli başarılarından dolayı kutladı. Akar, Van Başkale'de 4'üncü Hudut Tabur Komutanlığı ve Van 6'ncı Hudut Alay Komutanlığı faaliyetlerini yerinde inceledi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Genelkurmay Başkanı Akar’dan Şırnak, Yüksekova ve Başkale ziyareti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN