Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gümüşhane'de teröristlerle sıcak temas sağlandı

Gümüşhane'nin Kürtün ilçesine bağlı Üçtaş köyü sınırları içerisinde dün gece terör örgütü mensuplarıyla sıcak temasa girildi. Teröristler hidroelektrik santrali cebri borusunun ayrım vanasını bombayla patlattı.

Terör örgütü mensuplarınca dün gece saat 22.00 sularında Yaşmaklı Barajından Akköy HES'e su taşıyan cebri borulara yönelik patlayıcı maddelerle saldırı düzenlendi.

SANTRALDE BOMBA PATLATTILAR
Ayrım vanası ve sistem kontrol odasına yönelik saldırının ardından cebri borunun bir kısmının hasar görmesi sonucu su yandaki dereye akmaya başladı. Köy sakinleri tarafından da duyulduğu ifade edilen patlama sesinin ardından dere yatağından büyük bir gürültüyle su akmaya başladı.
Oldukça dik bir araziye sahip bölgede hızlı bir şekilde akan su nedeniyle dere yatağındaki teresubat Harşit Çayının önünü kısmen tıkarken, ilgili kurumların çalışmasıyla dere yatağında akış normale döndü.
Tedbir amaçlı olarak Üçtaş köyünde bazı evler boşaltılırken, Üçtaş Yatılı Bölge Okulu ve pansiyonunda da eğitime ara verildi.

ÇATIŞMA ÇIKTI, 3 KİŞİLİK TERÖRİST GRUBU KAÇTI
Yaşanan patlamanın ardından zaten bölgede bulunan güvenlik güçleri Yaşmaklı Barajının 5 kilometre yakınında 3 kişilik terörist grubuyla sıcak temas sağladı. Gece karanlığında ve yoğun yağmur yağışında gerçekleşen çatışmanın ardından gece karanlığından da faydalanarak teröristler kaçtı.
Bölgenin oldukça sarp ve dik bir araziye sahip olması, sık ormanlık alan olması nedeniyle zor şartlar altında görev yapan güvenlik güçleri, operasyonlarına devam ediyor.

PAZARTESİ GÜNÜ DE BİR ÇALIŞAN ŞEHİT ETMİŞLERDİ
Teröristlerin geçtiğimiz Pazartesi günü aynı barajda arıza gidermeye giden elektrik ustası Adil Bülbül'ün (41) baraj gövdesindeki bomba düzeneğini fark etmesi sonucu uzun namlulu silahlarla gerçekleştirilen saldırıda şehit eden teröristler olduğu tahmin ediliyor.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Gümüşhane'de teröristlerle sıcak temas sağlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN