Güvenlik güçlerine sığınan genç terör örgütünün iç yüzünü anlattı

Güvenlik güçlerinin bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlarının devam ettiği Nusaybin'de yapılan çağrılara uyarak güvenlik güçlerine sığınan bir genç, terör örgütünün vatandaşlar üzerinde kurduğu baskıyı anlattı.

Bölücü terör örgütüne yönelik operasyonların devam ettiği Nusaybin'de güvenlik güçlerinin bölgeyi boşaltmaları için yaptığı anonslar üzerine Abdülkadirpaşa Mahallesinden 155'i arayarak bölgeden çıkmak isteyen 19 Yaşındaki A.G. terör örgütünün kendilerine aylardır 'buradan hiçbir yere ayrılmayacaksınız' şeklinde baskı yaptığını söyledi. Güvenlik güçlerine sığınan genç, daha önce bölgede başka kişilerin baskı yaptığını, şimdi ise sürekli üç kişinin mahallede dolaşarak kontrol ve baskı yaptığını belirterek anne ve babasının sokağa çıkma yasağı ilan edilmeden önce gizlice kaçtığını, kendisinin ise abisiyle kavga ettiğini ve eve sahip çıkmak için evde kaldığını söyledi.
A.g., örgütün mahalledeki çocuk ve gençlere yola döşenen kilit taşlarını sökerek barikat yapmaları için baskı yaptığını, "bize yardım etmezseniz veya kaçmaya çalışırsanız sizi biz öldürürüz" dediklerini ifade ederek, kendi sokaklarındaki barikat ve evleri de teröristlerin EYP ile tuzakladıklarını anlattı.
Teröristlerin bütün evlerin duvarlarını kırarak kendilerine yol açtıklarını, en son kendi evlerinin de duvarlarını kırdıklarını kaydeden A.G. yapılan anonsları duyduğunu, başta anlamadığını sonra da korktuğundan çıkamadığını, en son teröristler kendi evlerinin duvarını kırdıktan sonra bir fırsat bulup evden kaçtığını, yeterince uzaklaştıktan sonra 155'i aradığını belirtti.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Güvenlik güçlerine sığınan genç terör örgütünün iç yüzünü anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN