Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Harekatta karadan 70 havadan 12 hedef imha edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Koalisyon Hava Kuvvetleri tarafından Suriye’nin Halep kentine bağlı Cerablus bölgesinin terör örgütü DAEŞ’ten temizlenmesi amacıyla askeri harekat başlatıldı.

Askeri kaynaklar, bu sabah saat 05.45'de Suriye kuzeyinde başlatılan harekatın amacının hudut güvenliğini sağlamak, DEAŞ ile mücadele kapsamında Koalisyon Güçlerine destek vermek, Suriye'nin toprak bütünlüğünü sağlamak olduğunu belirtti.
Bu kapsamda; saat 04.00'da Sınırdan Topçu ve ÇNRA atışları başlatıldı, saat 04.05'de daha önceden belirlenmiş belli noktalardan geçiş için iş makineleri geçitler açılmaya başlandı. Saat 05.45'te Topçu ve ÇNRA atışları sona erdi. Saat 06.08'de ilk Hava harekatı icra edildi.
Yapılan açıklamada, herhangi bir kara harekatının başlatılmadığı, geçit açma faaliyetlerinin devam ettiği belirtildi. TOPÇU ve ÇNRA atışları sonucunda tespit edilen hedefler imha edildi.
Hava harekatına Türk Hava Kuvvetlerine ait F-16'lar iştirak etti. Şuan itibarıyla Keklice'de ve Cerablus bölgesinde tespit edilen bölgelere F-16'larla hava taarruzu icra edildiği bildirildi. Türkiye tarafında konuşlu bulunan tankların da Suriye tarafındaki anlık çıkış ve görülür DEAŞ hedeflerini vurduğu kaydedildi.

TANKLARIMIZI SURİYE'DE TÜRKMENLER KARŞILADI

CERABLUS HAREKATI HAVADAN BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

İŞTE CERABLUS OPERASYONUNUN ADI

İÇİŞLERİ BAKANI EFKAN ALA ''TÜRKİYE TERÖRLE SAVAŞ HALİNDE''

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Harekatta karadan 70 havadan 12 hedef imha edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN