Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HDP'liler Başbakan'ın yolunu kesti

Başbakan Davutoğlu bir heyeti kabul etmek üzere HDP grubunun bulunduğu koridordaki salona geçerken bir grup HDP milletvekili yolunu kesip konuşmak istedi. Başbakan'dan aldıklarını yanıt karşısında HDP'liler şoke oldu. Ayrıntıları A Haber muhabiri Gökşin Deniz Ocak aktardı.

Başbakan Davutoğlu, "Cizre'de yaralı insanlara ambulans ulaşmadığını" iddia eden HDP'li milletvekillerine, "Önce barikatları ve hendekleri kapattırın" karşılığını verdi. Öte yandan, Başbakanlık kaynakları, cenaze ve yaralılar konusunda gerekli hassasiyetin gösterildiğini belirtti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Cizre'de yaralı insanlara ambulans ulaşmadığını" iddia eden HDP'li milletvekillerine, "Önce barikatları ve hendekleri kapattırın" karşılığını verdi.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Davutoğlu, partisinin TBMM Grup toplantısının ardından, Meclis'te KİT Komisyonuna giderken, koridorda bekleyen vatandaşlarla selamlaştı.

Bu arada, aynı koridorda yer alan HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel ile bir grup HDP'li milletvekili, Başbakan Davutoğlu'na, "Cizre'de yaralı olarak bekleyen insanlara ambulans ulaşmadığı" iddiasında bulundu.

Davutoğlu, vekillere "Önce barikatları ve hendekleri kapattırın" karşılığını verdi.

BAŞBAKANLIK KAYNAKLARI: YARALI VE CENAZELER KONUSUNDA GEREKLİ HASSASİYET GÖSTERİLİYOR

Başbakanlık kaynakları, bölgedeki yaralıların hastaneye kaldırılması, cenazelerin ailelerine ulaştırılması ve defnedilmesi konusunda gereken hassasiyetin gösterildiğini belirtti.

Bazı cenazelerin ailelerine ulaştırılamaması ya da defnedilememesinin nedeninin terör örgütünden kaynaklandığı belirtilerek, terör örgütü üyelerinin, yaralıları almak için giden ambulanslara ya da cenazeleri almak için giden cenaze araçlarına zarar verdiği ifade edildi.

Öte yandan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, aileleri tarafından üç gün içinde alınmayan cenazelerin, devlet tarafından defnedilmesi talimatını vermişti.

Bu arada, HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel de TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Meclis'te, Başbakan Davutoğlu ile "ayaküstü" yaptıkları görüşmede, Cizre'deki yaralılarla ilgili taleplerini ilettiklerini ileri sürdü.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'liler Başbakan'ın yolunu kesti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN