Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hürriyet'in manşetine AK Partili vekilden sert tepki!

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 12 yıl boyunca basın danışmanlığını yapan Ahmet Sever’in anılarını biraraya getirdiği “Abdullah Gül ile 12 yıl” kitabının Hürriyet’te 3 tam sayfa tanıtımının yapılması ve kitapta ortaya atılan bazı iddialara sert tepki geldi.

A Haber ekranlarında yayınlanan Diplomasi programına konuk olan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk "4 Bakanı doğrudan Yüce Divan'a gönderirim" manşeti ile kimlere mesaj verildiğini anlıyoruz." dedi.

İŞTE AK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ METİN KÜLÜNK'ÜN AH HABER'DE YAYINLANAN DİPLOMASİ PROGRAMINDA YAPTIĞI AÇIKLAMALARDAN BAZI BAŞLIKLAR:

NEDEN MESAJ VERMEK İÇİN HÜRRİYET TERCİH EDİLDİ?
Ne hikmetse mesaj vermek istediğinde merkez medyanın amiral gemisini seçiyor. Biz Sayın Abdullah Gül'ü 1970'li yıllardan beri mağdur ve mazlumların yanında duran biri olarak biliyoruz. Ama ne hikmetse kritik dönemlerde Türkiye'nin en çok birlik ve beraberliğinin bu mücadelenin vahdaniyetinin büyük önem taşıdığı dönemlerde hep merkez medyanın amiral gemisi üzerinden konuşuyor.

İÇERİDEN VE DIŞARIDAN SALDIRILARIN YAPILDIĞI BU DÖNEMDE YAPILAN AÇIKLAMA UYGUN OLMAMIŞTIR
Seçim bitti ve herkesin Erdoğan'a saldırdığı dönemlerde kendisinin yol arkadaşım dediği beraber olamaktan hep mutluluk ifade ettiği Sayın Erdoğan'a herkesin saldırdığı küresel ölçekte büyük saldırıların gerçekleştiği, sayın Erdoğan'a karşı operasyon üstüne operasyon denendiği bir süreçte bizim bu harekette gönlümüzü almış, bize bir dönem başbakanlık yapmış bu hareketin kurucu kadrosunun içerisinde olmuş sayın Abdullah Gül'den beklediğimiz sayın Erdoğan'ın yanında dimdik durmaktır.

SAYIN ERDOĞAN BİZİM MİLLİ VE BAĞIMSIZ DURUŞUMUZDUR
Ama ne hikmetse Sultan Abdülaziz ve Sultan Abdülhamit'i hangi dinamiklerle suçladılarsa aynı dinamiklerle sayın Erdoğan'ı hedef alanların diliyle kamuoyuna mesaj vererek ne yapılmak istendiğini anlamakta güçlük çekiyoruz. Sayın Erdoğan bizim için milli bağımsızlık duruşudur.

NECİP FAZIL'IN DURUŞU GİBİ BİR DURUŞ SERGİLEMELİYİZ
Erdoğan'ın yanında durmak bu ülkenin Mekke, Medine, Kudüs ve İstanbul hattındaki o bizim gençlik yıllarından beri üstad Necip Fazıl'dan Sezai Karakoç'lardan beslendiğimiz o damarda tanıdığımız Gül'ü Erdoğan'ın yanında milli bağımsızlık duruşunun karşılığı olan yerde durduğunu biliyor inanıyoruz ve inanmak istiyoruz. Sayın Gül'ün Erdoğan'ın yanında dimdik durmasını bekliyoruz

MURSİ ÜZERİNDEN ERDOĞAN'A GÖNDERME YAPAN GAZETEYE KONUŞMAK
Kendisine her fırsatta Mısır'da % 52 Mursi'nin idam kararının arkasından aynı gazetede beyefendiye mesaj olarak %52'yle idam kararının haber yapıldığı bir gazetede bu ülkeyle ilgili mesajların verilebilmesini de açıkçası bu hareketin içinde bir birey olarak anlayabilmiş değilim. Bizim duruşumuz Recep Tayyip Erdoğan'ın durduğu yerdir. Bu hareketin tabanı bu hareketin lideri Erdoğan'dır. Onun duruşunu hiçbir şekilde tartıştırmayız.

4 BAKAN KONUSUNDA MAHKEME KARARINI VERMİŞTİR
Çevreden dolaşan mesajlarıda bizim anlamadığımızı kimse zannetmesin yani durduk yerde 4 bakanı derhal yüce divana gönderirim mesajında kime yaranılmak isteniyor? Kimin hoşuna gitsin diye bunlar söyleniyor. Çıksın onu söylesinler.
Bu konu mecliste konuşulmuş adı konmuş ve bu işin darbenin bir başka boyutu olduğu stratejik hedefinin ne olduğu belli olan modeli aradan bir zaman sonra hem de 7 Haziran sonrası kime şirin gözükülmek isteniyor.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Hürriyet'in manşetine AK Partili vekilden sert tepki!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN