İşte Ensar Vakfı gerçeği

Karaman'da yaşanan istismar Türkiye’yi derinden üzerken bu olay üzerinden bazı çevreler kara propaganda faaliyetleri yürütüyor. Ensar Vakfı ve hatta neredeyse bir kent bu olay üzerinden hedefe alındı. İşte Ensar Vakfı gerçeği.

Konuyla ilgili geçtiğimiz gün konuşan Başbakan Davutoğlu paralel yapıya işaret etti, "İçeride ve dışarıda siyasi rant devşirmeye çalışanlar var. Bunları da görmeniz lazım. Bu da ayrı bir çocuk istismarıdır. Hepimizin zihninden bile geçirmeye haya edeceği bu utanç üzerinden derdi davası inşa yetiştirmek olan bir olan bir vakfı karalamak da ayrı bir ayıptır. Açıkça söylüyorum burada paralel yapını öncülüğünde kirli bir siyasi operasyon kirli bir algı mühendisliği yürütülmek isteniyor" ifadelerinde bulundu.

Karaman'da yaşanan istismar olayı tüm Türkiye'de şok etkisi yarattı. O çirkin olayın sorumluları adaletin pençesinde artık. Ancak ortada farklı bir algı söz konusu...

Olay üzerinden Karaman Valisi de çarpıtma haberlerle hedef alındı.

Karaman Valisi Murat Koca, "Değişik gruplar buradan rant elde etme peşinde. Rant elde edilmeye çalışılırken me maalesef haksız bir şekilde istismar, iftira boyutunda yayınlar bulunmaktadır. Karaman'da çocuk istismarında yeni iddialar diye haber yapılmış. Haberde "Karaman Valisinin 5 ay önce okullarda garip şeyler oluyor diye resmen uyarıldığı ortaya çıktı" deniyor. Haberin devamına bakıldığında bir memur sendikasının şube başkanı güya bizi uyarmış. Savcılığa dilekçe vermiş ekim ayı içerisinde.. Haberde vali olarak beni ve il milli eğitim müdürünü de uyardığı ifadesi yer alıyor. Ama başlığa baktığımızda "Çocuk İstismarında Yeni İddialar"… Bunu okuduğunuzda nasıl bir algı oluşur?" dedi.

İŞTE ENSAR VAKFI GERÇEĞİ

Konuyla ilgili Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan da açıklamalarda bulundu:

Bir kişinin yaptığı bu aşağılık iğrençlik durumunu bütün bir kente ve vakıflara derneklere mal etmek yanlıştır. Zaten vakıflarımız ve derneklerimiz de bu tip bir şeyi yapan kişilik dışı kişiye gerekli cezanın verilmesinin takipçisi olacaktır. En ağır cezanın verilmesi için dernekler vakıflar da bu çalışmaları gerçekleştiriyor. Karaman halkı da yaşanan olayın vakfa ve kente mal edilmemesi gerektiği görüşünde.

Çirkin olayla ilgili görüş bildiren Karamanlılar, "Suç ferdidir. Kötü her yerde kötüdür. İçinde Allah korkusu olmayan herkes böyle kötülükler yapabilir. Bunun Karaman veya herhangi bir yerle alakası yok" yorumunda

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte Ensar Vakfı gerçeği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN