Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahraman şehidin yürek burkan hikayesi

Darbeci general Semih Terzi’yi alnından vurarak darbe girişimini büyük oranda engelleyen Niğdeli kahraman şehit Ömer Halisdemir’in hikayesi yürek burktu.

Darbeci general Semih Terzi'yi alnından vurarak darbe girişimini büyük oranda engelleyen Niğdeli Kahraman Şehit Ömer Halisdemir'in hikayesi yürek burktu.
Köyde hayvancılık yapan bir babanın 7 çocuğundan birisi olarak, çocukluğu çobanlıkla geçen Kahraman Şehit Ömer Halisdemir, meslek sahibi olduktan sonra da ailesinin geçimini sağlayıp kardeşlerini okutmaya çalıştı.
En büyük hayali bir gün köyüne dönerek ev yapmak olan Kahraman Şehit Ömer Halisdemir'i, babası Hasan Hüseyin Halisdemir ile şimdi Belediye Başkanı olan çocukluk arkadaşı İleri Koçak anlattı.
"BİZİM VE KARDEŞLERİNİN TEK GÜVENCESİYDİ"
Kahraman Şehit olan oğlunun en büyük destekçisi olduğunu ifade eden baba Hasan Hüseyin Halisdemir; "Çok başarılı bir çocuktu. Hayvanları, doğayı çok severdi. Bütün okulları başarıyla okuyordu. Okuldan eve geldiğinde ve boş zamanlarında bana yardımcı olurdu. Hayvanları otlatırdı. En büyük ikinci çocuğumdu.Büyük çocuklarımdan birisi olarak sorumlulukları büyüktü. Bununda farkındaydı. Çok güçlü bir yapısı vardı. Benim en çok güç ve destek aldığım çocuğumdu. Nasıl ki çocukken işte güçte en büyük yardımcımsa meslek sahibi olduğunda da en büyük destekçim oldu. Kardeşlerini çok severdi. Onlar için çok şey yaptı. Bütün kardeşlerine sahip çıktı. Beni ayakta tutan o çocuktu."
"GERÇEKLEŞMEYEN HAYALİ"
Kahraman Şehidin hayalini gerçekleştiremediğini de anlatan baba Halisdemir; "Oğlum iki yıl sonra emekli olacaktı. Tek hayali ise emekli olduğunda köye dönmekti. Köyde kendisine bir bahçe yapmıştık. Buraya bir ev yapıp burada yaşamayı hayal ediyordu.Köyünü arkadaşlarını çok seviyordu. Ne yazık ki bu hayalini gerçekleştiremedi. Her defasında emekli olunca köye döneceği burada yaşayacağım diyordu."
"YAŞANACAKLARI HİSSETMİŞ"
15 Temmuz gecesi yaşanacakları oğlunun hissettiğini de söyleyen baba Halisdemir; "Her fırsatta bizi arıyordu. Mutlaka her gün görüşüyorduk. En son gün görüştüğümüzde sanki yaşananları hissetmiş gibi bana içinde kötü bir his olduğundan söylemişti. Ben de içini ferah tut oğul diye teselli etmiştim. Olayları duyup şehit olduğunu öğrenince ilk aklıma gelen bu sözleri oldu.Şimdi oğlumun yerine beni kabul etseler bu yaşta görevi kabul ederim. Her yerde de görev yaparım."dedi.
"ÇOBANLIK YAPARAK OKUDU"
Çocukluğu birlikte geçen Çukurkuyu Belde Belediye Başkanı İleri Koçak ise; "Kahraman okul arkadaşımın çok zor çocukluk ve öğrencilik yılları geçti. Çobanlık yaparak okumaya çalıştı.Her sabah 5'de kalkarak okula gitmek zorunda kalırdık. Okulda gelince de Kahraman Şehidimiz çocukluk arkadaşım Ömer Halisdemir, çobanlık yapardı. Haftasonu tatillerinde, yaz dönemlerinde bütün vakti çalışmakla geçerdi.Tek isteği de bir an önce okuyup bir devlet memuru olmaktı. Çünkü şartlar onu gösteriyordu. Onun yükü büyüktü. Meslek sahibi olup sadece kendisini kurtarmak değil, ailesine kardeşlerine de destek olmak istiyordu ve öylede oldu.Dün kardeşleri için ailesi için kendini feda eden Kahraman Şehidimiz bugün ülkesi için kendini feda etti."
"İSMİNİ YAŞATACAĞIZ"
Kahraman Şehidin adının beldede yaşatılacağını da söyleyen Başkan Koçak; "Beldemizde ve ilçemizde şehidimizin adının yaşatılması için çalışmalar başlattık. Onun adına park yapılıp, orman kurulacak ve kültür merkezlerine ismini vereceğiz. Bunlar elbette yetmez biliyoruz onun için başka ne gerekiyorsa yapıp hatırasını yaşatacağız."dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahraman şehidin yürek burkan hikayesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN